Menu
 

"Olainfarm" ieķīlājis meitasuzņēmumu "Latvijas aptieka" un "Silvanols" kapitāldaļas

  • Autors:  LETA
Foto: LETA Foto: LETA

Zāļu ražotājs "Olainfarm" reģistrējis divas jaunas komercķīlas, ar kurām ieķīlātas meitasuzņēmumu SIA "Latvijas aptieka" un SIA "Silvanols" kapitāldaļas, liecina "Lursoft" informācija.

Abas komercķīlas reģistrētas par labu "SEB bankai", un tās nodrošina prasījumus, kas izriet no 2014. gada jūlijā noslēgta kredīta līguma. Abām komercķīlām ir arī vienāda nodrošinātā prasījuma maksimālā summa – 13,384 miljoni eiro.

Ar vienu no komercķīlām ieķīlātas "Olainfarm" piederošās 703 810 "Silvanols" kapitāldaļas, bet ar otru komercķīlu ieķīlātas zāļu ražotājam piederošās 626 "Latvijas aptieka" kapitāldaļas. "Olainfarm" ir vienīgais abu uzņēmumu īpašnieks.

"Olainfarm" kā ķīlas devējs bez bankas rakstiskas atļaujas nedrīkst pieņemt lēmumu ne par "Silvanols", ne "Latvijas aptieka" reorganizāciju, likvidāciju, pamatkapitāla palielināšanu (izņemot, ja pamatkapitāla palielināšana notiek palielinot ieguldītās daļas vērtības) vai pamatkapitāla samazināšanu un attiecīgiem statūtu grozījumiem par iepriekšminēto.

Abas komercķīlas reģistrētas pirmdien, 3. jūnijā. "Olainfarm" šobrīd ir aktuālas kopumā 43 komercķīlas.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Olainfarm" koncerna apgrozījums 2018. gadā bija 124,256 miljoni eiro, kas ir par 1,8% vairāk nekā 2017. gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās par 0,5% un bija 10,731 miljons eiro.

Tāpat ziņots, ka "Latvijas aptieka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 24,833 miljoni eiro, kas ir par 19,6% vairāk nekā 2017. gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 25,1%, sasniedzot 975 798 eiro. Vienlaikus "Silvanols" apgrozījums, pēc "Firmas.lv" datiem, pagājušajā gadā bija 5,441 miljons eiro, kas ir par 18,6% vairāk nekā 2017. gadā, bet kompānijas peļņa palielinājās vairākkārt un bija 746 200 eiro.

"Olainfarm" reģistrēta 1991. gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 19,719 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir SIA "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder "Olainfarm" bijušā lielākā īpašnieka, nelaiķa Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.