Menu
 

Ģitārists Mārcis Auziņš aicina uz albuma "Aizrautība" papildkoncertiem Salaspilī un Mārupē

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Dagmāra Legante Foto - Dagmāra Legante

2019.gada rudenī ģitārists Mārcis Auziņš aicina uz sava otrā albuma “Aizrautība” papildkoncertiem, kas paredzēti arī 13.oktobrī Salaspils koncertzālē “Rīgava” un 24.novembrī Mārupes kultūras namā.

Gada sākumā, kad albums “Aizrautība” nokļuva pie klausītājiem, Mārcis paviesojās gan Mūzikas namā “Daile” Rīgā, gan Latvijas reģionos, ar savu virtuozo ģitāras spēli saviļņojot daudzus klausītājus. Pateicoties lieliskajām atsauksmēm, kā arī skatītāju pieprasījumam, koncertsērija turpināsies 2019.gada rudenī, turklāt šī pozitīvā saikne ar skatītājiem radījusi iedvesmojošu mijiedarbību, kas nākotnē varētu pārvērsties par jauniem un emocionāliem ģitāras skaņdarbiem, vēsta koncertu rīkotāji.

Albumā “Aizrautība” skan M. Auziņa komponēti skaņdarbi, kas papildināti ar divām kaverversijām – Viļņa Krieviņa pazīstamo dziesmu “Meitenei kafejnīcā” un Imanta Kalniņa dziesmu “Dūdieviņš”. Albumam dots nosaukums “Aizrautība”, kas ir Mārča Auziņa vadmotīvs, ne tikai radot mūziku, bet arī spēlējot kopā ar citiem kolēģiem un piedaloties priekšnesumos.

“Aizrautība ar mūziku un ģitārspēli ir tā pastāvīgā sajūta, kas atkal un atkal liek ņemt rokās instrumentu, komponēt, aranžēt un meklēt jaunus, muzikālus izpausmes veidus. Tā ir vilkme pārvērst mirkļus, iespaidus, laiku un visu apkārt notiekošo ģitārmūzikā. Tā ir vēlme izzināt instrumenta un tā skanējuma un spēles robežas – nebeidzams izaicinājums atklāt un neapstāties. Tas ir tas mirklis uz skatuves, kad trīsstūrī “Es. Mūzika. Klausītājs” notiek tā īpašā mijiedarbība, kas tik daudz prasa un vēl vairāk jo vairāk dod atpakaļ. Tas ir mans aicinājums – mana Aizrautība, kurā viss iespējams,” saka mākslinieks.

Koncerti “Aizrautība” notiks: 7.septembrī Kuldīgas kultūras centrā, 13.septembrī atpūtas kompleksā “Zoltners” Tērvetē, 28.septembrī Mūzikas namā “Daile”, 4.oktobrī Valkā, J. Cimzes mūzikas skolā, 5.oktobrī atpūtas kompleksā “Zeit” Līgatnē, 6.oktobrī Lūznavas muižā, 13.oktobrī Salaspils koncertzālē “Rīgava” un 24.novembrī Mārupes kultūras namā. Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” tīklā.

2016.gadā ģitārists uzsāka solo karjeru, pēc tam laižot klajā divus solo albumus: “Viens” (2016) un “Aizrautība” (2019). Tāpat solo darbības laikā nospēlēti vairāk nekā 110 solo koncerti gan Latvijā, gan ārpus tās. Mūziķis divreiz bijis nominēts “Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai” kategorijās “Labākais starpžanru mūzikas albums 2017” un “Labākais koncertieraksts 2018”. Tāpat iegūta 2. godalgotā vieta prestižajā konkursā “Sony Jazz stage” ģitāras kategorijā. 

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.