Menu
 

"Brīvdienu mūzikas" rudens koncertu ciklu Dzintaros ievada džeza trio "Čudars, Auziņš, Arutjunjans"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

2019.gada rudenī Dzintaru koncertzāle un diriģents Jānis Ozols aicina klausītājus uz jauniem demokrātiskā koncertu cikla “Brīvdienu mūzika” koncertiem, kuros viesosies džeza trio “Čudars, Auziņš, Arutjunjans”, klausītāju iemīļotais ansamblis “Autobuss debesīs” un operdziedātāji Kalvis Kalniņš, Inga Šļubovska-Kancēviča un Mihails Čuļpajevs, kuri Dzintaru koncertzālē viesosies ar programmu "Skaistākās operu ārijas".

Pirmajā no tiem 29. septembrī plkst. 14.00 būs iespēja tikties ar džeza mūzikas trio “Čudars, Auziņš, Arutjunjans”, kurā apvienojušies jaunie un talantīgie Latvijas mūziķi – Matīss Čudars, Kārlis Auziņš un Ivars Arutjunjans. Šo dzirksteļojošo mūziķu grupu bagātina katra mūziķa individuālā pieredze un starptautiskā atzinība, ko nešaubīgi stimulējusi labas mūzikas un jaunrades augsne tādās džeza galvaspilsētās kā Kopenhāgenā, Amsterdamā un Parīzē, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Džeza trio nesamierinās ar iepriekš atklāto, bet gan pastāvīgi tiecas radīt jaunas skaņu pasaules zonas, kurās rokās sadodas neapstādināma improvizācijas rotaļa ar tradicionālu klasiskās mūzikas melodiskumu. Mūziķi izmanto dažādas tehnikas, lai pievērstu uzmanību vēl nedzirdētām džeza skaņām un jau saņēmuši atzinību gan no skatītāju, gan profesionāļu puses. Par pagājušajā vasarā klajā laisto debijas albumu “Baltic” grupa ieguva mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons 2019” kā labāko džeza mūzikas albumu.

Otrajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā 29. oktobrī tiksimies ar klausītāju iemīļotiem operdziedātājiem – Ingu Šļubovsku-Kancēviču (soprāns), Kalvi Kalniņu (baritons) un Mihailu Čuļpajevu (tenors), kurus pie klavierēm pavadīs pianists Mārtiņš Zilberts. Viņu izpildījumā baudīsim skaistākās itāļu, vācu un franču komponistu operu ārijas.

Savukārt trešajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā, 24. novembrī, tiksimies ar klausītāju iemīļoto ansambli “Autobuss debesīs”, kas klausītājus priecēs ar leģendārā komponista Imanta Kalniņa melodijām un grupas oriģinālkompozīcijām.

Cikla “Brīvdienu mūzikas’’ stundu garajos koncertos tiek gaidītas ģimenes, jaunieši vai seniori, kuri vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā “Maestro”. Tāpat kā iepriekšējā gadā cikla “Brīvdienu mūzikas’’ koncertus vadīs atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Viņš koncertus veido kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi.

Demokrātiskiem koncertiem arī demokrātiskas biļešu cenas – tikai 9 eiro un 50 centi. Bet abonements uz trijiem otrā pusgada koncertiem maksās tikai 21 eiro, un tas ir pieejams visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Savukārt Dzintaru koncertzāles restorānā “Vīna studija Maestro” koncerta apmeklētājus aicina baudīt vēlās brīvdienu brokastis jeb branču.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.