Menu
 

Foto: Īrijas jauktais koris "Mornington Singers" iegūst ceturtā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa "Grand Prix"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Kaspars Teilāns Foto - Kaspars Teilāns

Par ceturtā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un “Grand Prix” ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro “Latvijas Valsts meži” Lielo balvu, kļuva jauktais koris “Mornington Singers” (diriģents Orla Franagana). Otro vietu un 2000 eiro naudas balvu ieguva jauktais koris “Mlada” (Krievija, diriģente Olga Viguzova). Trešo vietu un 1000 eiro naudas balvu ieguva Jasmīnas koris (Latvija, diriģente Agita Ikauniece).

Kā vēsta rīkotāji, par konkursa labāko diriģentu tika atzīta Somijas kora "Valkia" diriģente Sāra Aitakumpu, bet labākais obligātā skaņdarba – Uģa Prauliņa opusa “The Laughing Song” – interprets ir akadēmiskais koris “Mlada”. Skatītāju simpātiju balvu ieguva sieviešu koris “Sirene”, savukārt par skatuviski atraktīvāko priekšnesumu tika atzīts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Laiks” dziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” atskaņojums diriģentes Ilzes Balodes vadībā. Šogad īpaši tika atzīmēts arī koris par labāko unisona skaņdarba interpretāciju – žūrijas atzinību ieguva akadēmiskais koris “Mlada”.

Pēc pirmās dienas rezultātiem finālam izvirzīti tika pieci kori: jauktais koris “Mlada” (Krievija), jauktais koris “Mornington Singers” (Īrija), kamerkoris “Salutaris” (Baltkrievija), Jasmīnas koris (Latvija) un vīru koris “Valkia” (Somija).

Konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols: “’Ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss ir gandrīz jau noslēdzies, bet man ir sajūta, ka mēs visi šīs dienas atcerēsimies vēl ilgi un ar pašām labākajām atmiņām. Jo šogad katrs no mums izvirzīja sev jaunus mērķus, centās tos sasniegt un visi, ieskaitot mani, ir spēruši nākamo soli savā attīstībā.”

Ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss noritēja no 20. līdz 22. septembrim Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē un sapulcināja simtiem dziedātāju no Turcijas, Īrijas, Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas.

Koru sniegumu vērtēja profesionāla starptautiska žūrija ar spāņu komponistu Havjeru Busto priekšgalā. Pārējie četri žūrijas locekļi būs godalgotais lietuviešu diriģents Lins Balandis, grupas “The Real Group” dibinātāja un ilggadēja dziedātāja, vokālās mākslas pasniedzēja Katarīna Henrisone no Zviedrijas, igauņu kordiriģents, profesors, Igaunijas Dziesmu svētku virsdiriģents Rauls Talmars, kā arī pagājušā gada konkursa obligātā skaņdarba autors un starptautiski pazīstamais latviešu komponists Andris Dzenītis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.