Menu
 

Festivāls "Bildes" aicina uz Jauno dziesminieku koncertu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: publicitātes; Inese Grizāne; Baiba Ralle Foto: publicitātes; Inese Grizāne; Baiba Ralle

31. oktobrī plkst. 19.00 mūzikas klubā “Kaļķu vārti” notiks mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” Jauno dziesminieku koncerts, ko vadīs Lauris Valters. Šis koncerts būs iespēja iepazīt jauno mūziķu daiļradi, tāpat koncertā uzstāsies jau atpazīstamību iemantojuši dziesminieki.

Mūzikā jēdziens “dziesminieks” ir saistīts ar paša mūziķa oriģinālmūzikas izpildīšanu akustiski, pašam sevi pavadot uz ģitāras vai cita akustiska instrumenta. Dziesminieki parasti saviem klausītājiem cenšas nodot personisku, izjustu un emocionālu vēstījumu ar poētiskiem dziesmu tekstiem un trubadūrisku izpildījumu. Viņiem raksturīga savu iekšējo sajūtu un ideju paušana par sev nozīmīgām lietām un problēmām, stāsta “Bilžu biroja” pārstāvji.

Šogad festivāla “Bildes” Jauno dziesminieku koncertā uzstāsies: Lauris Valters, Gatis Zotovs, Renārs Veličko, Mārtiņš Križevics, Elīzabeta Krēģere, Agija Kalve, Elviss Patriks Pētersons, Kintija Alpe, Matīss Kalniņš, Edgars Rakovskis, Anete Kozlovska, Anita Zambare, Matīss Pavītols, Aigars Kručs, Jānis Niedra un Aleksis Ozoliņš.


Lauris Valters.

Šī jau būs 16. reize, kad mūziķis Lauris Valters piedalīsies festivālā “Bildes”. Viņš spilgti atceras: “Mans pirmais iespaids par festivālu “Bildes” ilgi ir palicis atmiņā! 1997. gadā pie klausītājiem nonāca nu jau leģendārā un ļoti skaistā Imanta Kalniņa un Ainara Mielava dziesma “Tā”, kuru Ainars Mielavs izpildīja duetā ar Agnesi, un sešus gadus vēlāk – 2003. gadā – es (toreiz vēl grupas “Ēnas” sastāvā) to dziedāju kopā ar Agnesi.” Lauris Valters šogad izdevis albumu “Mirklī ieklausies”, kurā esošās dziesmas izpildīs arī Jauno dziesminieku koncertā, norāda “Bilžu biroja” pārstāvji.


Gatis Zotovs.

Dziesmu tekstu autors un mūziķis Gatis Zotovs pirmo reizi “Bildēs” uzstājies 2003. gadā – 18 gadu vecumā, aizvietojot Valdi Atālu. Viņš priecājas, ka pēc šiem gadiem joprojām ir starp jaunajiem dziesminiekiem – acīmredzot, forma ir labi saglabāta. G. Zotovs saka: “Festivāls “Bildes” man tagad ir tāds kā atskaites process – es visu gadu varu nekur neuzstāties, bet vismaz reizi gadā “Bildes” ir tas festivāls, kur es parādos publiski un spēlēju to, ko pēdējā laikā esmu sarakstījis.”


Jānis Niedra.

Jauno dziesminieku koncertā “Bildēs” debitēs Jānis Niedra. Par dziesminieku būšanu J. Niedra saka: “Man ļoti patīk dziesminieku žanrs tam piemītošā dziļuma dēļ.” Iedvesmu viņš guvis no tādiem mūziķiem kā Father John Misty un grupas “Arcade Fire”, kuri arī godā dziesminieku tradīciju. Pats J. Niedra ieguvis atpazīstamību ar dziesmu “Pasaules gals”, kā arī viņš ir sarakstījis Rīgai un dzimtajam Jaunciemam veltītas dziesmas, piemēram, “11. autobuss”. Tagad J. Niedra vairāk raksta indie popa dziesmas grupai “Blue Jean Serenade”, kuru savukārt šogad varēs dzirdēt koncertā “Jaunās un “Bildēs” sevi jau pieteikušās grupas kopprojektos ar “Bilžu” veterāniem un radošām personībām”.

Vēl šogad festivāla “Bildes 2019” ietvaros notiks trīs koncerti. VEF Kultūras pilī 4. novembrī izskanēs koncerts “Jaunās un “Bildēs” sevi jau pieteikušās grupas kopprojektos ar “Bilžu” Veterāniem un radošām personībām”, 16. novembrī plkst. 12.00 notiks koncerts bērniem, bet tās pašas dienas vakarā plkst. 19.00 klausītāji aicināti uz “Bilžu” veterānu koncertu. Paralēli koncertiem līdz 14. novembrim t/c “Spice Home” apskatāma arī “Bilžu” mūziķu un mākslinieku darbu izstāde “Pastkastītes”, vēsta “Bilžu biroja” pārstāvji.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.