Menu
 

Foto: Rokopera "Kaupēn, mans mīļais" piedzīvo koncertuzveduma pirmizrādi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Mārtiņš Plūme Foto - Mārtiņš Plūme

Pirmizrādi koncertuzveduma versijā piedzīvojusi atjaunotā rokopera "Kaupēn, mans mīļais”. Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes spožais kopdarbs šodienas kontekstā ieguvis vēl lielāku aktualitāti kā pirms divdesmit gadiem, kad Liepājas teātrī notika rokoperas pirmuzvedums.  

Kā atzīmē jauniestudējuma režisore Paula Pļavniece,  tas ir jauns skatījums uz Māras Zālītes darbā iekodētajiem vēstījumiem par mūsu sabiedrību, tās maldiem un mītiem: “Laikmets ir cits, un gados jaunā radošā komanda ir radījusi spēcīgu vēstījumu par vērtībām, kas liek katram no mums ieraudzīt savu atbildību un vietu kopējā tautas dzīves šodienas rakstā”. 

Jaudīgu, ļoti interesantu un daudzšķautņainu tēlu Kaupēna lomā radījis jaunais un talantīgais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms. Nemainīga vērtība Dzejnieka lomā ir Zigfrīds Muktupāvels,  kurš lieliski iznes lomu un izdzied nu jau par leģendām kļuvušos hītus. Kaupēna mīļotās meitenes Vallijas loma Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas 3.kursa audzēknei Madarai Gailei ir īpašs izaicinājums, ar kuru 19 gadus jaunā aktrise tiek lieliski galā.

Kā atzīmē uzveduma veidotāji, lielu pienesumu devusi NMV Rīgas Doma kora skolas Mūziklu un Džeza nodaļas audzēkņu iesaiste vokālās pedagoģes Annijas Putniņas vadībā. Viņu dziedātās kora un vokālās partijas, kā arī horeogrāfiskais  izpildījums  rada īpašu dinamisku jaunības piesātinātu enerģētiku.

Jauniestudējumā piedalās arī Juris Bartkevičs, Anmary, Akvelīna Līvmane, Inese Pabērza, Zigurds Neimanis un paplašināts instrumentālistu sastāvs Jāņa Lūsēna vadībā. Koncertuzveduma scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Elīna Milta Niedrāja, horeogrāfe Egija Abaroviča, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers.

Šonedēļ koncertuzvedums būs skatāms Rīgā, VEF kultūras pilī (23.februārī), pēc tam Alūksnes kultūras centrā (29.februārī), Latgales vēstniecībā “Gors” (13.martā), Jelgavas kultūras namā (14.martā), Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” (22.martā) un 28.maijā atkal Rīgā, VEF kultūras pilī. Sakarā ar skatītāju lielo interesi, biļetes lielākoties jau izpirktas, tādēļ  koncerta organizatori šonedēļ izsludinās arī rudens izrāžu grafiku. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.