Menu
 

Pianisma zvaigzne Likā Debargs un "Kremerata Baltica" uzstāsies Dzintaru koncertzālē

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

6.martā atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē satiksies izcilas klasiskās mūzikas personības – fenomenāli apdāvinātais pianists Likā Debargs un pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera kamerorķestris “Kremerata Baltica”, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Likā Debargs mūzikas pasaulē tiek uzskatīts par pianisma sensāciju. Viņš ir 15. Starptautiskā Čaikovska konkursa laureāts, kā arī Maskavas mūzikas kritiķu asociācijas balvas ieguvējs. Pianista uzstāšanās kļuva par izcilu parādību Čaikovska konkursa vēsturē. Klavierspēli viņš sācis mācīties 11 gadu vecumā, taču kļūt par profesionālu mūziķi nolēma tikai 20 gadu vecumā. Pašlaik Debargs koncertē visā pasaulē un ir kamerorķestra ’’Kremerata Baltica’’ rezidējošais viesmākslinieks.

Koncertā skanēs trīs dažādi 20. gadsimta poļu komponistu rokraksti. Kšištofs Pendereckis ir dzīvais poļu klasiķis un viens no slavenākajiem mūslaiku komponistiem pasaulē. Viņa mūzikas pamatā ir izsāpēts  un nepastarpināts vēstījums. Kā apokalipse ar apskaidrības staru. Čakona stīgām no Penderecka Poļu rekviēma ir veltījums pāvestam Jānim Pāvilam II, kurš devās mūžībā 2005. gadā.

Milošs Magins bija 20. gadsimta poļu pianists un atzīts Šopēna mūzikas interprets ar prāvu skaņdarbu mantojumu. Lai gan pasaulē viņa mūzika ir mazināma, Magins uzskatāms par izcilu 20. gadsimta komponistu. Emocionāli nospriegots ir Magina Trešais Koncerts klavierēm, kura mūzika nemitīgi tiecas sasniegt gaismas klātbūtni brīdinošā tumsas pasaulē.

Apjomīgais Mečislava Veinberga Klavieru kvintets ir kā sava laikmeta balss, kas vēršas pie klausītājiem ar neoklasicistisku skaidrību un nelokāmu spēku. Īstena kamermūzikas pērle, kuras bagātajā noskaņu gammā ir vijīgs smalkums, izteiksmīgs piesātinājums un emociju tiešums.

Kamerorķestris “Kremerata Baltica” bija izcilā vijolnieka Gidona Krēmera 50. dzimšanas dienas dāvana sev. Tas ir veids, kā dižgars nodod savu gudrību jaunajiem mūziķiem un, ne kompromitējot mākslinieciskos, ne profesionālos standartus, iedvesmo veicināt muzikālo izaugsmi Baltijas reģionā. Savā pastāvēšanas laikā šī talantīgo mūziķu grupa ir attīstījusies par vienu no labākajiem starptautiskajiem kamerorķestriem pasaulē, un nodrošinājusi sev izcilu reputāciju, regulāri uzstājoties pasaules nozīmīgākajās koncertzālēs ar izcilākajiem mūziķiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.