Menu
 

Cēsīs ar klausītājiem tiksies Gidons Krēmers, Georgijs Osokins un "Kremerata Baltica"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Georgijs Osokins. Foto – Jānis Ramanovskis Georgijs Osokins. Foto – Jānis Ramanovskis

Sestdien, 13. jūnijā, pēc trīs mēnešu pārtraukuma ar pirmajiem teju 100 klausītājiem zālē Cēsīs notiks pirmais dzīvais akustiskais koncerts “Viva la musica!”.  Koncertzālē “Cēsis” ik gadu jūnijā viesojas pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera dibinātais orķestris "Kremerata Baltica", un arī šovasar tradīcija turpināsies – šķērsojot robežas tiešā un pārnestā nozīmē, uz lielās skatuves tiksies "Kremerata Baltica" Lietuvas un Latvijas kameransambļi ar solistiem.

Kopā ar "Kremerata Baltica" solistiem muzicēs vijolnieks Gidons Krēmers, pianists Georgijs Osokins, soprāns Gunta Gelgote un klarnetists Andrjus Žūrs. Programmā Antonio Vivaldi, Pētera Vaska, Gijas Kančeli, Filipa Glāsa un Osvaldo Golihova skaņdarbi jaunos lasījumos.

“Mūzika ir pārvarējusi šī palēninātā, neparastā laika robežas, un atkal koncertzālē “Cēsis” tā skanēs dzīva un nepastarpināta. Mūsu klausītājiem atkal būs iespēja klātbūtnē izjust saikni ar māksliniekiem un baudīt neizmērojamo mūzikas spēku,” gandarījumu par iespēju atsākt koncertdarbību pauž koncertzāles “Cēsis” mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska.

Orķestra solisti – Ģiedre Dirvanauskaite, Kristaps Pētersons, Alīna Vižine un Zane Kalniņa – ir strādājuši pie solo un kamermūzikas programmām, un, izmantojot pirmo iespēju visiem atkal sanākt kopā, "Kremerata Baltica" ar prieku dāvā savus ražīgā darba augļus klausītājiem.

Viena no koncertdaļām veidota mēģinājumos Lietuvā, apvienojoties orķestra solistu lietuviešu grupai un soprānam, Lielās mūzikas balvas laureātei, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā savulaik studējušajai Guntai Gelgotei un klarnetistam Andrjum Žūram. Savukārt "Kremerata Baltica" latviešu mūziķiem strādājot Latvijā, radīta programma kopsadarbībā ar pianistu Georgiju Osokinu.

Gaidāmajam koncertam “Viva la musica!” (Lai dzīvo mūzika!) izvēlēti skaņdarbi, kas ikvienam klausītājam ļaus sajust patieso mūzikas spēku. Dzirdēsim “Vasaru” no Antonio Vivaldi cikla “Gadalaiki” Maksa Rihtera skatījumā, Pētera Vaska “Klusuma augli” Georgija Osokina aranžijā un Filipa Glāsa 3. simfoniju stīgu sekstetam. Pāri visam opuss “Cik lēns vējš” – skumjš vēstījums ar Emīlijas Dikinsones dzeju, kas ietērpta Argentīnas komponista Osvaldo Golihova mūzikā.

Biļešu skaits ir ierobežots un tās nopērkamas internetā www.bilesuparadize.lv vai “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās Latvijā, kas šobrīd ir atvērtas. Koncertzāles “Cēsis” kase būs atvērta vien koncerta dienā, vienu stundu pirms pasākuma.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.