Menu
 

VKKF programmā Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju atbalstam starp 64 saņēmējiem sadalīti gandrīz 300 000 eiro

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) programmā "Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja" starp 64 juridiskām personām sadalīti 276 362 eiro, informēja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.

Kopumā programmas pirmajā konkursā saņemti 118 pieteikumi, bet daļai finansējums netika piešķirts, jo komersanta, biedrības vai nodibinājuma apgrozījuma kritums Covid-19 krīzes laikā neatbilda konkursa nolikumam.

Programmas mērķis bija atbalstīt juridiskās personas, kuru darbība saistīta ar pastāvīgu publisku kultūras norišu nodrošināšanu un bijusi ierobežota Covid-19 valstī noteikto ierobežojumu dēļ, daļēji kompensējot komersantiem, biedrībām un nodibinājumiem ierobežojumu pastāvēšanas laikā radušos kārtējos izdevumus.

Starp lielākajiem atbalsta saņēmējiem ir SIA "Palladium Rīga", kam piešķirti 15 973 eiro, SIA "SponsorKing" - 11 742 eiro, SIA "RTU - BT1" - 20 000 eiro, "Forum Cinemas OU" filiāle Latvijā - 12 431 eiro, SIA "Biļešu serviss" - 18 401 eiro un SIA "GACO" - 18 401 eiro.

Vērdiņa norādīja, ka VKKF padome vienojusies veikt grozījumus nolikumā, mainot noteikto procentuālo robežu apgrozījuma kritumam uz 50% par periodu no 1.marta un 30% par periodu no 1.jūlija līdz 30.septembrim. Tāpat padome vienojusies, ka iesniedzēji, kas nav saņēmuši atbalstu, var uz to pretendēt atkārtoti saskaņā ar precizētajiem nosacījumiem konkursa otrajā kārtā.

Nolikums ar izmaiņām būs pieejams VKKF tīmekļvietnē no 21.septembra, savukārt pieteikumi iesniegšanas termiņš ir no 28.septembra līdz 21.oktobra plkst.12.

Mērķprogrammas "Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja" kopā pieejamais finansējums sasniedz 2,4 miljonus eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.