Menu
 

Rīgā un Ādažos notiks starptautiskais "Rīgas Brass simpozijs"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

No 28.septembra līdz 2.oktobrim Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, un Ādažos, Mūzikas un mākslas skolā un Kultūras centrā, norisināsies desmitais starptautiskais "Rīgas Brass simpozijs", informēja JVLMA Sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Bičule.

Arī šogad JVLMA Metāla pūšaminstrumentu klase aicinājusi piedalīties simpozijā vairākus no vadošajiem Eiropas interpretiem – trompetistu Volfgangu Gugenbergeru (Trosingenas Mūzikas augstskola, Vācija), trombonistu Reimonu Munekomu (Amsterdamas konservatorija, Nīderlande), mežradznieku Sabolču Zempleni (Hamburgas Mūzikas augstskola, Vācija) un tubistu Eisteinu Bodsvīku (Norvēģija).

Pirmdien, 28.septembrī, plkst. 15.00 simpozija ietvaros notiks Volfganga Gugenbergera tiešsaistes lekcija pūšaminstrumentālistiem "Song and Wind", kurā lektors stāstīs par elpas tehnikām un mentālajiem aspektiem brass instrumentu spēlē.

Otrdien, 29.septembrī, vienīgais klātesošais simpozija viesis – norvēģu tubists Eisteins Bodsvīks kopā ar simpozija dalībniekiem un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestri dosies uz Ādažiem, kur no plkst. 14.00 līdz 15.45 strādās ar Ādažu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem, bet plkst. 16.15 sniegs koncertu Ādažu Kultūras centra Ceriņu zālē.

Trešdien, 30.septembrī, simpozija dalībnieki aicināti pat uz divām interaktīvām tiešsaistes lekcijām nīderlandiešu trombonista Reimona Munekoma vadībā. Plkst. 15.00 "How to study / how to become better musician – brass player – all levels" un plkst. 16.00 "Orchestral excerpts – how to play: style, approach, preparation".

Visa simpozija laikā gan tiešsaistē, gan klātienē JVLMA un Latvijas mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņi, kā arī profesionālo orķestru mūziķi papildinās zināšanas pie izcilajiem metāla pūšaminstrumentu spēles meistariem individuālajās nodarbībās. Lai saņemtu tiešsaistes lekciju piekļuves linku, interesenti aicināti pieteikties, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Simpozija noslēgumā ceturtdien, 1.oktobrī, plkst. 18.00 visi interesenti aicināti uz simpozija Noslēguma koncertu JVLMA Lielajā zālē. Tajā izskanēs populāras melodijas pūtēju orķestrim un simpozija viesa Eisteina Bādsvika kompozīcijas paša izpildījumā, kā arī kopā ar Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestri. Biļetes iegādājamas iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīzes" kasēs vai internetā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.