Menu
 

Jūrmalā jaunatklātā Aspazijas skulptūra divkāršo "Aspazijas mājas" apmeklētāju skaitu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto no Jūrmalas pilsētas domes arhīva Foto no Jūrmalas pilsētas domes arhīva

Septembrī, kopš Dubultos atklāta skulptūra “Aspazija kāpās”, vairāk nekā divas reizes pieaudzis muzeja “Aspazijas māja” apmeklētāju skaits. Latviešu dzejniecei veltītā skulptūra raisa interesi par izcilās dzejnieces dzīvi un daiļradi un daudzus apmeklētājus pēc skulptūras apskates aizved uz tuvumā esošo “Aspazijas māju”.

Izcilajai latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai veltītais vides objekts “Aspazija kāpās” atklāts septembrī. Tas atrodas kāpās, iepretī šaurākajai Jūrmalas ieliņai – Aspazijas ielai –, vietā ar skatu uz jūru un “Aspazijas māju”, kur dzejniece aizvadījusi pēdējos desmit sava mūža gadus. Aspazijas skulptūra iemantojusi daudzu mākslas un dzejas cienītāju apbrīnu. Pēc tās apskates jūrmalnieki un pilsētas viesi pastaigu nereti turpina, dodoties uz tuvumā esošo muzeju “Aspazijas māja”, savukārt muzeja apmeklētāji pēc iepazīšanās ar dzejnieces daiļradi dodas apskatīt skulptūru “Aspazija kāpās”, informē Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Inese Krieviņa.

Septembrī “Aspazijas mājas” kopējais apmeklētāju skaits salīdzinājumā ar augustu pieaudzis vairāk nekā divas reizes – no 683 līdz 1600 apmeklētājiem mēnesī, tostarp ir gan individuālie apmeklētāji, gan viesu grupas. Vasaras beigās “Aspazijas mājā” viesojušies apmeklētāji no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Somijas, Francijas, Lielbritānijas un citām valstīm, savukārt septembrī tie pārsvarā bijuši Latvijas iedzīvotāji. Sākoties mācību gadam, “Aspazijas mājā” ekskursijās un muzeja rīkotajos pasākumos bieži viesojušies skolēni.

“Aspazijas māja” glabā dzejnieces piemiņu, stāstot par Aspazijas dzīvi un daiļradi. Muzejā apskatāmas vēsturiskas vērtības – plašā Aspazijas ēdamistaba un viesu salons ar bagātīgi rotātu podiņu krāsni, puķainām mēbelēm un antīku radio, kur ierakstā var dzirdēt pašas dzejnieces balsi, Aspazijas darbistaba, omulīgā virtuves telpa un citas, stāsta I.Krieviņa.

Hologrammas veidā muzeja istabās ir “sastopama” gan pati Aspazija, gan viņas uzticamie draugi – kaķi, “iedzīvināts” ir arī “Aspazijas mājas” viesistabas galds, kur pieejamas interaktīvas, ar dzejnieces dzīvi un daiļradi saistītas spēles.Šobrīd muzejā norisinās interaktīvā izstāde “Saulains stūrītis”, kas bērnus aicina aizraujošā veidā iepazīt Aspazijas dzeju. Izstāžu zāle ir pārvērtusies jūgendstila dārzā, kur mazie apmeklētāji var piedzīvot visdažādākās izjūtas, guļot “Zvaigžņu teltī” un klausoties Aspazijas dzejoļus, vērojot zemūdens pasaules dzīvi “Sapņu dīķītī”, meklējot pārsteigumus “Brīnumlādītēs” un, sēdēdami ziedu krēsliņos, klausoties dziesmu ar Aspazijas vārdiem “Aicinājums”, vēsta I.Krieviņa.

Vides objekts “Aspazija kāpās” ir kā papildinājums muzeja ekspozīcijai par dzejnieces dzīvi un daiļradi. Bronzas skulptūrā māksliniece Olga Šilova attēlojusi Aspazijas spilgto personību un izcilo talantu, jaunību un cēlu skaistumu. Pie Aspazijas kājām ir kaķis, kas atgādina par dzejnieces īpašo mīlestību pret šiem mājdzīvniekiem un piešķir skulpturālajam tēlam cilvēcisku dimensiju. Vides objekts atbalstīts Jūrmalas pilsētas projektu konkursā “Jūrmala – Latvijas valsts simtgadei”, atgādina domes pārstāve. Skulptūras tapšanā ar ziedojumiem piedalījušies iedzīvotāji un uzņēmumi, kas šo Aspazijai veltīto vides objektu padara vēl īpašāku.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.