Menu
 

Grupa "Tautumeitas" neierastās maskās laiž klajā jaunu dziesmu

 • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Tuvojoties šī izaicinošā gada nogalei, etno mūzikas grupa “Tautumeitas” klausītājiem piedāvā savu jaunāko singlu “Spodrē manu augumiņu”, mudinot  visu tumšo un negatīvo atstāt pagātnē un meklēt gaišo pašiem sevī. Drīzumā pie skatītājiem nonāks arī dziesmas videoklips, kurā “Tautumeitas” būs redzamas līdz šim neierastos tēlos.

Kā informēja grupas pārstāvji, dziesma “Spodrē manu augumiņu” vēstī par to, kā tumsa un viss sliktais, kas gada laikā ar mums ir noticis, tiek atstāts aiz muguras. Caur rituāliem un lietām, kas cilvēkus iedvesmo, viņi pārvēršas un top gaišāki un spēcīgāki.

Senajās latviešu tradīcijās šī iekšējā transformācija norisinājās ar maskošanās starpniecību. Turot cieņā sensenās ierašas, dziesmas videoklipā grupas “Tautumeitas” dalībnieces parādīsies sev neierastos tēlos – vairāku mākslinieku un  LMT piedāvāto tehnoloģisko risinājumu mijiedarbībā tapušās īpaši šai dziesmai un šim video radītās  maskās. Videoklips tiks prezentēts decembra vidū.

Singls “Spodrē manu augumiņu” tapis kopsadarbībā ar LMT un aranžiju tautasdziesmai veicis Reinis Sējāns, ar kuru grupa “Tautumeitas” ir veiksmīgi sadarbojusies jau iepriekš. Ierakstā piedalījušies mūziķi Staņislavs Judins, Mārtiņš Miļevskis un Elvis Lintiņš.

Dziesma “Spodrē manu augumiņu” no ceturtdienas pieejama “iTunes” un tuvākajās dienās būs pieejama arī “Spotify”, “Deezer” u.c. mūzikas straumēšanas vietnēs.

1 komentārs

 • Skolnieciņš
  Skolnieciņš Svētdiena, 29 Novembris 2020 18:56 Komentāra saite

  Ir palikušas 4 nedēļas līdz Ziemas saulgriežiem. Šis ir īstais laiks, lai lūgtu Latvju Dievu aizsardzību sev un savai dzimtai. Atcerēsimies savu senču varenību un viedumu. Iedegsim zaļu svecīti skaistā māla šķīvītī uz palodzes par godu Dabas Mātei. Savā privātajā mežiņā uz svētakmeņa noliksim cienastu Latvju Dieviem. Baltmaizes klaipu, četras saujas graudu, vārītu olu un ābolu, sagrieztu četrās daļās. Pieliekot plaukstu pie koka, lūgsim Latvju Dievus. Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte dāvā dzimtai veselīgumu, možumu un gribasspēku. Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons aizsargā dzimtu no nelaimēm un nelabvēļiem. Lūgsim Laimu, lai Laima dāvā dzimtai finansiālu labklājību, saskaņu un prieku. Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte dāvā dzimtai ilgu mūžu. Godināsim Latvju Dievus šajā īpašajā laikā.
  Veiksmi un labklājību vēlot, Skolnieciņš [Latvju Dievu dēls]
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  #ticība #sentēvi #PozitīvāDomāšana #optimisms #DzimtasAizsardzība #LatvjuDievi #Pērkons #Māra #Laima #LatvjuDievuSvētība #veiksme #labklājība #auglība

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.