Menu
 

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris aicina uz Ziemassvētku video koncertu

 • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Piektdien, 25. decembrī, plkst. 17.00 Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra “Facebook” un “YouTube” platformās būs skatāms Ziemassvētku video koncerts no Rīgas Svētā Pētera baznīcas. Koncertā spēlēs Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris kapteiņa Aleksandra Kreišmaņa vadībā.

Kā informēja orķestris, koncerta programmā ir iekļauti Dmitrija Šostakoviča, Džeimsa Kurnova, Jozefa Mora, Leroja Andersona, Ričarda Karpentera, Rejnaldo Hāna, Bila Holkomba un citu autoru darbi. Koncertā uzstāsies vairāki solisti – seržants Dmitrijs Maksimovs (angļu rags), seržants Kārlis Krapauskis (eifonijs) un kaprālis Gatis Supe (vokāls).

“Koncerts ir veidots tā, lai visā krāšņumā tiktu parādīta Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra krāsu un iespēju bagātība. Līdzās lielā orķestra skanējumam pamīšus tiks eksponēta kamermūzika tubu, mežragu, saksofonu un klarnešu kvarteta skaņās. Jāatzīmē, ka tik liela pastāvīgo kameransambļu daudzveidība viena orķestra ietvaros ir liels retums,” uzsver diriģents kapteinis A. Kreišmanis

“Šoreiz koncerta programmu veidojām atbilstoši Ziemassvētku garam. Tajā iekļāvām mūziku, kura cilvēkiem ir labi pazīstama un tuva Adventa laikā. Taču tas nenozīmē, ka skanēs tikai populāras Ziemassvētku dziesmas. Mūsu repertuārā īpašu vietu ieņem pūtēju orķestra oriģinālmūzika. Ar rūpīgi piemeklētu un vienlīdz netipisku koncerta programmu mēs vēlamies cilvēkiem radīt īstu svētku sajūtu. Par to liecina arī mūsu video koncerta izvēlētais laiks. Un, protams, mēs ļoti ceram, ka  jauna digitālā realitāte palīdzēs mums sasniegt gandrīz vai katru Latvijas māju.”

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir viena no redzamākajām Latvijas armijas vienībām. Sabiedrībā tā visbiežāk asociējas ar valsts nozīmīgajiem svētkiem un sarīkojumiem. Orķestra darbība apvieno sevī vairākas funkcijas – ceremonijas, parādes, koncerti, kameransambļu koncerti un defilē programmu demonstrējumi.

1 komentārs

 • Skolnieciņš no svētkalniņa
  Skolnieciņš no svētkalniņa Pirmdiena, 21 Decembris 2020 20:15 Komentāra saite

  Nemanot ir pienākuši Ziemas saulgrieži. Šodien, 21. decembrī, ir gada garākā nakts un īsākā diena. Ziemas saulgriežu diena ir īpaša. Senču spēks ir sasniedzis savu pilnību. Atcerēsimies savu sentēvu pagānisko ticību. Godāsim savus svabados senčus. Pieņemsim senču pagānisko mantojumu. Pieņemsim Latvju Dievus savās sirdīs. Tieši ticība Latvju Dieviem ļāva mūsu tautai izdzīvot jebkurā krīzē un pārvarēt dažnedažādas grūtības. Caur ticību Latvju Dieviem stiprināsim latvietību. Ziemas saulgriežos noliksim cienastu par godu Latvju Dieviem uz svētakmeņa. Šajā svētajā dienā ziedosim kaut kripatiņu sava laika Latvju Dieviem. Iekursim sava nama pagalmā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Dziedāsim latvju dainas un godāsim Latvju Dievus. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Dzīvosim draudzīgi! Lai Latvju Dievi ir ar mums! Visa slava Latvju Dieviem!
  Svētīgus Ziemas saulgriežus mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētkalniņa [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #Skolnieciņš #svētbirzs #svētmežs #svētavots #svētupe #svētezers #svētkalniņš #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #rituāli #tradīcijas #latvietība #latvieši #brīvība
  P.S. Svinēsim piesardzīgi ģimenes lokā. Svinēsim svētkus droši, neapdraudēsim citus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.