Menu
 

Otrajās Lieldienās izskanēs kamerkora "Ave Sol" koncerts "Augšāmcelšanās"

 • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - F64 Foto - F64

Otrajās Lieldienās, 5. aprīlī, plkst. 19.00 televīzijas kanālā “ReTV” būs skatāms kamerkora “Ave Sol” Lieldienu koncerts Rīgas Domā “Augšāmcelšanās”, informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Vineta Žilinska.

Lieldienas ir nozīmīgi kristiešu svētki, kad piemin Kristus augšāmcelšanos pēc krustā sišanas. Lieldienu liturģiskā krāsa ir baltā, kas simbolizē gaismu, skaidrību un prieku – tā ir līksmības diena.  Atbilstoši šai noskaņai, Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un tā mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis piedāvās konceptuāli pārdomātu koncertprogrammu “Augšāmcelšanās”.

“Koncerta programmas skaņdarbus var aprakstīt divos vārdos – muzikālā pacilātība. Darbi sakņojas reliģiskos rakstos un aptver dažādu tēmu loku, kā, piemēram, Pētera Vaska eksistenciālā “Dona Nobis Pacem” vai Arvo Perta Jēzus ģenealoģiskais aplis (koks) – “Which Was The Son”. Bija liels prieks iekļaut programmā tik dažādos, bet grodos latviešu komponistu sakrālos darbus, kas Rīgas Doma baznīcā skan īpaši piepildīti,” par koncerta programmu stāsta diriģents Andris Veismanis.

Koncertā pie Rīgas Doma ērģelēm sēdīsies izcilais mākslinieks un ērģelnieks Aigars Reinis. Nozīmīgākās solo partijas tiks uzticētas Rīgas kamerkora “Ave Sol” vadošajiem solistiem. Diriģenti – mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis un Jurģis Cābulis.

1 komentārs

 • Skolnieciņš no svētezera
  Skolnieciņš no svētezera Otrdiena, 23 Marts 2021 18:32 Komentāra saite

  Nemanot tuvojas Lielā diena jeb Lieldienas. Šie pavasara saulgriežu svētki mūsu tautai ir loloti un svēti. Šogad Lieldienas būs svētdien, 4. aprīlī. Lai arī Lieldienas ir līksmi gadskārtu svētki, tomēr šogad Lieldienu svinēšanu apbēdina ārkārtējais stāvoklis, kas izsludināts visā Latvijas Republikas teritorijā līdz 6. aprīlim. Būsim piesardzīgi un ievērosim epidemioloģiskās drošības prasības. Nevazāsimies pa baznīcām, bet gan paliksim mājās. Pavadīsim šos svētkus ar ģimeni pie dzīru galda. Iedegsim krāsainas svecītes uz galda par godu Latvju Dieviem. Iedegsim gaiši zaļu svecīti skaistā, māla svečturī par godu Dabas Mātei – mūsu Dievietei. Iedegsim dzeltenu svecīti skaistā, māla svečturī par godu likteņa Dievietei Laimai. Iedegsim pelēku svecīti skaistā, māla svečturī par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim tumši zilu svecīti skaistā, māla svečturī par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Sadosimies rokas pie dzīru galda. Un lūgsim Latvju Dievu svētību sev un savai dzimtai. Svinēsim Lieldienas apzinīgi, godinot Latvju Dievus. Lai pavasaris ir ne tikai dabā, bet arī mūsu sirdīs un domās! Lai izdodas viss, kas iecerēts! Lai Dabas Māte mūs svētī! Lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna!
  Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētezera [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #kovid-19 #covid-19 #pandēmija #Lieldienas #PavasaraSaulstāvji #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #auglība #bagātība #pārticība #veiksme #Skolnieciņš #svētezers

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.