Menu
 

Režisore Dace Pūce radījusi videoklipu Andra Sējāna dziesmai "Ai, tu, mana brāļa sēta"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes, video - “Mazā prinča planēta” Foto - publicitātes, video - “Mazā prinča planēta”

Oktobra sākumā klajā nāca mūziķa Andra Sējāna dziesmas “Ai, tu, mana brāļa sēta” videoklips, kuru veidojusi pazīstamā režisore Dace Pūce, kuras spēlfilma “Bedre” nesen iznāca uz ekrāniem. Videoklipa tapšanā piedalījās Rīgas, Ventspils, Līvānu un Dobeles labāko vokālo ansambļu jaunieši.

Klipa idejas autores – vokālā ansambļa “Knīpas un knauķi” vadītāja Sanita Sējāne un “Mazā prinča planētas” vadītāja Rudīte Tālberga – uzsvar, ka projekts tapis, lai jauniešiem palīdzētu mazināt emocionālo spriedzi, vairotu motivāciju darboties un stiprinātu pārliecību par viņu nozīmību sabiedrībā. “Pandēmijas laiks jauniešiem bija smags, emocionāls pārbaudījums, jo bija zudis ierastais dzīves ritms, iespēja kontaktēties ar vienaudžiem un motivācija sasniegt mērķus. Noteiktais ārkārtējais stāvoklis valstī, jauniešu vokālajiem ansambļiem lika izvēlēties citas darbošanās metodes un izpausmes veidus,” norāda videoklipa idejas autores.

Dziesmas ierakstā piedalījās gan profesionālie mūziķi Andris Sējāns, Leons Sējāns, Roberts Rasa, Anrijs Grinbergs, gan arī labākie Latvijas jauniešu ansambļi no četriem Latvijas novadiem – Rīgas bērnu vokālais ansamblis “Knīpas un knauķi” (vadītāja Sanita Sējāne), Ventspils Kultūras centra vokālais ansamblis “Mazā Prinča planētas” (vadītājas Anitra Niedre un Rudīte Tālberga),  Dobeles Valsts ģimnāzijas zēnu ansamblis “KPTT” (vadītājs Raimonds Bulmers), Līvānu Bērnu un jauniešu centra ansamblis “Spurgaliņas” (vadītāja Skaidrīte Bulmeistare). Videoklips tapa sadarbībā ar Nacionālo Filmu skolu un režisori Daci Pūci. Katrs ansamblis Andra dziesmu iedziedāja un video filmēja savā “sētā” – savā pilsētā vai novadā.

Lai palīdzētu tapt klipam, režisore Dace Pūce iepazīstināja jauniešus ar dažādām mūzikas video un kino industrijā nepieciešamajām radošās jomas profesijām. Meistarklasēs vairāku nedēļu garumā tika runāts par stilu, rekvizītiem, aktiermeistarību, meklētas lokācijas, veidots stāsts, sniegti praktiski sagatavošanās uzdevumi, tādējādi radot sapratni un padziļinātu interesi par audiovizuālo mākslu. “Mūsu devīze bija “Tikai darot var ko iemācīties un, ja mēs ko darām, tad darām to ar prieku”. Tas ir arī mans dzīves moto. Tā, kopā darbojoties, tapa mūzikas videoklips, un ļoti ceru, ka jaunieši vēl ilgi atcerēsies šo 2021. gada vasaru,” uzsvēra režisore.

Klips tapa četru mēnešu laikā. Mūzikas video radošā komanda: komponists un skaņu producents – Andris Sējāns, režisore – Dace Pūce, operatori Ritvars Bluka, Marta Anspaka, Eduards Deičmanis, Beatrise Helpeja, projekta vadītājas Sanita Sējāne un Rudīte Tālberga. Paldies par atbalstu Andrejam Verhoustinskim (Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālā filmu skola) un Robertam Vinovskim (SIA “BB Rental”).

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.