Menu
 

Par Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja direktori izraudzīta Olaines muzeja vadītāja

  • Autors:  LETA
Foto - Olaines Vēstures un mākslas muzejs Foto - Olaines Vēstures un mākslas muzejs

Kultūras ministrija (KM) konkursā par Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja (RVKM) direktora amatu no pieciem pretendentiem izraudzījusies līdzšinējo Olaines Vēstures un mākslas muzeja direktori, Latvijas Muzeju biedrības valdes locekli Lieni Johansoni, informēja KM.

Muzeja jaunās vadītājas galvenie uzdevumi būs plānot, vadīt un koordinēt RVKM darbu, nodrošinot tā mērķu un uzdevumu izpildi, nodrošināt krājuma, pētnieciskā un komunikācijas darba koordinētu īstenošanu, muzeja darbības un attīstības stratēģijas izstrādi un aktualizēšanu, nodrošināt muzeja pieejamības un pakalpojumu kvalitātes pilnveidi un muzeja finansiālo, juridisko un administratīvo darbību tā mērķu un uzdevumu īstenošanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Kā skaidro VM, Johansone jaunajam amatam nepieciešamās zināšanas un pieredzi kolektīva vadībā ieguvusi, kopš 2017.gada vadot Olaines Vēstures un mākslas muzeju. Johansonei ir muzejpedagoga un pirmsskolas pedagoga darba pieredze.

Augstu muzeju nozares profesionāļu atzinību par ieguldīto darbu Johansone saņēmusi jau divreiz, iegūstot Latvijas Muzeju biedrības Atzinības rakstu par projekta "Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruta 2. kārta" īstenošanu 2020.gadā, kā arī Galveno balvu nominācijā "Gada ekspozīcija 2019" par ekspozīcijas "Laboratorija" izveidi 2019.gadā, uzsver KM.

Johansone ieguvusi profesionālā maģistra grādu vadībzinātnēs un uzņēmumu, iestādes vadītāja kvalifikācijā Latvijas Universitātē, kā arī profesionālo bakalaura grādu izglītībā, pirmsskolas un sākumskolas skolotāja kvalifikāciju. Jaunā RVKM direktore turpina maģistra studijas Latvijas Kultūras akadēmijas radošo industriju programmā.

"Johansone žūrijas komisiju spēja pārliecināt, ka ir enerģiska, kompetenta, un ar iniciatīvu apveltīta jaunā muzeju nozares profesionāle, kura Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju kā vecāko publisko muzeju Latvijā un Baltijā spēs pozicionēt starptautiskā mērogā. Vienlaikus saglabājot gan muzeja vēsturisko ēku īpašo auru, gan rodot jaunus, mūsdienīgus un šodienas digitālajām iespējām atbilstošus krājuma eksponēšanas veidus, kā arī efektivizējot sadarbību starp muzeja filiālēm," lēmumu pamatojusi konkursa komisijas priekšsēdētāja, KM valsts sekretāre Dace Vilsone.

Muzeja direktora alga pirms nodokļu nomaksas ir 1 983 eiro, atkarībā no kategorijas, kuru nosaka, ņemot vērā pretendenta profesionālo pieredzi attiecīgajā jomā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā un ir būtiska iestādes funkciju izpildei.

Jaunās direktores pirmā darba diena RVKM būs 29.novembrī.

Jau ziņots, ka 2021. gada marta aizsaulē devās Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja ilggadējā direktore Klāra Radziņa, kura savas darba gaitas šajā muzejā uzsāka 1970.gadā.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir vecākais publiskais muzejs Latvijā un Baltijā, kā arī viens no vecākajiem Eiropā. Muzejs atrodas Vecrīgā, Rīgas Doma ansamblī. Šodien muzeja krājumā ir vairāk nekā 600 000 priekšmetu, kas sistematizēti 75 kolekcijās. Muzejam ir trīs filiāles: Ainažu jūrskolas muzejs, Mencendorfa nams un Latvijas Fotogrāfijas muzejs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.