Menu
 

Rīgā Lāčplēša dienu atzīmēs ar koncertiem tiešsaistē

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un izsludināto mājsēdi, Rīgā šogad nenotiks Lāčplēša dienai veltīti klātienes koncerti, taču par godu 11.novembrim pašvaldība ir atbalstījusi vairāku kultūras pasākumu norisi tiešsaistē.

Kā informē Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē, Lāčplēša dienas rīts pilsētā sāksies ar baznīcu zvanu skaņām, kad Rīgas dievnami piepulcēsies visas Latvijas baznīcu skandētajiem zvaniem, kas plkst. 9.00 būs dzirdami arī Latvijas Televīzijas tiešraidē. Savukārt Lāčplēša dienai veltīti koncerti iedzīvotājiem būs vērojami kultūras iestāžu sociālo tīklu kontos.

11.novembrī Rīgas Sv.Pētera baznīcā skanēs koncerts "Tālavas taurētājs", kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra klarnešu kvartets "Quattro Differente", pianiste Helēna Laukmane un sitaminstrumentālists seržants Arturs Krivoručko, diriģents un mākslinieciskais vadītājs Andis Karelis. Koncerta programmā skanēs Baltijas valstu komponistu mūzika, kas simboliski atgādina, ka vienotībā ir spēks un tā nemainīgi nepieciešama arī šodien brīvības un miera sargāšanai valstī un pasaulē.

Šajā dienā tiešsaistes koncertā "Latviešu karavīru dziesmas" no VEF Kultūras pils klausītājus iepriecinās orķestris "Rīga", Latvijas Nacionālās operas kora vīru grupa, kā arī solisti Inese Romancāne un Ivars Cinkuss, akardeonists Marko Ojala un Ģirts Ķesteris. Līdztekus orķestra izpildījumam skatītāji varēs vērot arī dejotāju Egijas Abarovičas un Reiņa Rešetina māksliniecisko sniegumu. Koncertā atskaņos latviešu karavīru patriotiskās un sadzīves dziesmas un, pieminot Latvijas brīvības cīnītājus, izskanēs Emīla Dārziņa un Jāņa Norviļa dziesmas korim, norāda domes pārstāvji.

No kultūras centra "Mazā ģilde" tiešsaistē raidīs koncertu "Sveču liesmu atspulgos". Skatuves mākslinieki klausītājiem piedāvās improvizācijas par atpazīstamām latviešu estrādes dziesmām, kā arī latviešu tautas dziesmu apdares. Koncertā uzstāsies ansamblis "Brokastis četratā" - pianists Mārtiņš Zilberts, kontrabasists Jānis Stafeckis, flautists Andis Klučnieks un sitaminstrumentālists Aivars Krastiņš.

Patriotiskas noskaņas Lāčplēša dienā raisīs tiešsaistes koncerts "Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem", kas tiks raidīts no Rīgas Latviešu biedrības nama. Klausītāji varēs dzirdēt latviešu tautas dziesmas, strēlnieku un brīvības cīnītāju dziesmas, vēsta domes pārstāvji.

Informācija par tiešsaistes koncertiem, norises laiku un māksliniekiem pieejama tīmekļa vietnē svetki.riga.lv, kur ir iespēja nosūtīt arī virtuālu apsveikuma kartīti.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.