Menu
 

Daugavas muzeju Doles salā vadīs Inese Kupšāne

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Doles salā esošo Daugavas muzeju turpmāk vadīs Inese Kupšāne.

Kā informē Salaspils novada pašvaldība, decembrī darba gaitas Daugavas muzejā pārtrauca līdzšinējais muzeja direktors Zigmārs Gailis.

Lai sameklētu piemērotāko muzeja direktora amata kandidātu, tika rīkots konkurss. Konkursa komisija nolēma nominēt muzeja direktora amatam līdzšinējo muzeja sabiedrisko attiecību speciālisti Kupšāni.

Viņa Daugavas muzejā strādā jau vairāk nekā piecus gadus, veicot dažādus darba pienākumus, tostarp strādājusi pie visiem projektiem, ko muzejs šo gadu laikā ir iesniedzis dažādos konkursos. Viņa rīkojusi gandrīz visus muzeja pasākumus, sākot ar pasākumu budžetu plānošanu, beidzot ar to realizāciju.

Šo gadu laikā viņa atbildējusi par muzeja komunikāciju gan medijos, gan sociālajos tīklos, kas esot veicinājis muzeja atpazīstamību plašākā sabiedrībā.

Kupšānei ir bakalaura grāds Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultātē, bet zināšanas papildinājusi, pabeidzot maģistratūru LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē.

"Man piemīt vajadzīgās kompetences, ko pieprasa šāds amats. Pirmkārt, Daugavas muzejs un Salaspils novads ir kļuvuši par man svarīgām vietām. Otrkārt, esmu problēmorientēta, - spēju ātri un adekvāti reaģēt dažādās situācijās, viegli risinu konfliktus, kā arī apzinos visus iespējamos riskus jau laicīgi. Treškārt, esmu radoša un aktīva," saka Kupšāne.

Viņu nebaidot izaicinājumi, un, viņasprāt, kvalitatīvas un ilglaicīgas iestādes politikas pamatā esot spēcīgs kolektīvs.

Kā prioritātes muzeja attīstībā Kupšāne uzskatot muzeja teritorijas un infrastruktūras stiprināšanu, muzeja satura un piedāvājumu uzlabošanu, lai tas varētu kļūt par pieprasītu tūrisma objektu gan Latvijas, gan ārvalstu ceļotājiem, kā arī iestādes zinātnisko darbību.

"Salaspils novadam ir sena vēsture, to nepieciešams izcelt. Un dažāda. Zinātniskā pētniecība ir viens no soļiem, kā atmiņu politiku sakārtot, radīt piederības sajūtu un interesi par vietu, kurā dzīvojam, kā arī izklīdināt aizspriedumus," atzīst Kupšāne.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.