Menu
 

Foto: Inciemā atklāta mūsdienīga ekspozīcija par rakstnieku Anšlavu Eglīti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Ginta Zīverte Foto – Ginta Zīverte

Piedaloties Siguldas novada pašvaldības vadībai, Latvijas Republikas kultūras ministram un projekta realizēšanā iesaistītajām personām, Inciemā atklāta mūsdienīgi un interaktīvi izveidotā ekspozīcija “anšlavs eglītis. jaunais cilvēks”, kas vēsta par rakstnieka dzīvesgājumu vizuāli uztveramā veidā.

Kā informēja Siguldas novada pašvaldībā, veidojot ekspozīciju par rakstnieka personību un daiļradi, izveidota arī interaktīva grāmata, kura dod iespēju apmeklētājiem “sarunāties” ar Anšlavu Eglīti. 3. stāvā, nelielajā viesistabā, izveidota Anšlava lasītava. Lasītavā ir apkopota gandrīz visa rakstnieka daiļrade, tomēr dažas grāmatas vēl trūkst, tāpēc iedzīvotāji aicināti iesaistīties lasītavas papildināšanā un dāvināt Anšlava Eglīša grāmatas.

Atklāšanas dienā Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, uzrunājot klātesošos aicināja pārdomāt, kas ir šodienas jaunais cilvēks un kāds tas bija vairākus desmitus gadus atpakaļ. Iespējams, daļu no atbildēm būs iespējams rast šajā ekspozīcijā. Savukārt Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics uzsvēra to, ka kultūra kā sfēra kalpo cilvēku kopības sajūtai un ka šī kopība ir Siguldas novadā apvienoto pagastu spēcīgā identitāte.

Interaktīvās ekspozīcijas dizainu veidojis “H2E”, un tā mazliet provokatīvā veidā apgāž latviešu valodas gramatiku, jo viss teksts rakstīts mazajiem burtiem. Ekspozīcijas realizēšanā iesaistījies arī “Yes We Can”, “Reverie trading group” un “RG Group”. Informāciju palīdzēja apkopot Turaidas muzejrezervāts, kā arī citi literatūras un kultūrvēstures profesionāļi.

Ekspozīcija iekārtota Inciema tornī, un ieeja tajā ir bez maksas, taču, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, apmeklējums ir iepriekš jāpiesaka tīmekļa vietnē www.anslavseglitis.lv, rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai mobilajā lietotnē “Bookla”.

Lai apmeklētu ekspozīciju, jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, un personu apliecinošu dokumentu, norāda pašvaldībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.