Menu
 

Foto: Jūrmalā godināti "Gada balva kultūrā 2021" laureāti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - jurmala.lv Foto - jurmala.lv

Jūrmalā godināti “Gada balva kultūrā 2021” laureāti. Novērtējot aizvadītā gada spilgtākās kultūras norises Jūrmalā, apbalvojumi piešķirti septiņās kategorijās. Jūrmalas “Gada balvai kultūrā 2021” kopumā bija izvirzīti 44 notikumi, skatītāju simpātiju balvai pieteikti 26 dažādi pasākumi.

Kā informēja pilsētas pašvaldībā, balva ”Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā” piešķirta māksliniekam Eināram Plūksnam. Māksliniekam piešķirta arī Jūrmalas Gada balva kultūrā nominācijā “Izcila mākslas izstāde” par jubilejas personālizstādi “LXX” (2011) un Jūrmalas Gada balva kultūrā nominācijā “Gada mākslinieks” par jubilejas personālizstādi “LVX” (2006).

“Gada balva kultūrā 2021” piešķirta Jūrmalas goda tērpa veidotājām un projekta vadītājai Sarmītei Sedliņai. Tērpa konceptu izstrādāja un tā detaļas darināja Jūrmalas Kultūras centra folkloras kopas vadītāja Sarmīte Sedliņa, tērpa darināšanā iesaistījās jūrmalnieces, amatu prasmju zinātājas Dace Starka un Saulcerīte Greiziņa. Goda tērps izveidots jūrmalnieku kopdarbā – savas idejas sniedza arī deju kolektīvi, aušanas studijas dalībnieces un amatu meistari.

Nominācijā ”Par izcilu valsts un starptautiska mēroga kultūras notikumu veidošanu Jūrmalā” balva piešķirta Raiņa un Aspazijas muzeja speciālistei Astrīdai Cīrulei par Raiņa un Aspazijas vasarnīcā īstenoto programmu “Sajūtu ceļojums”.

Nominācijā ”Par spilgtāko kultūras notikumu Jūrmalas apkaimēs” komisija lēma piešķirt divas balvas.

Balva piešķirta Jūrmalas Kultūras centra radošajai komandai un direktoram Agnim Kristvaldam par īpaši veidoto atjaunotā Ķemeru vēsturiskā parka atklāšanas programmu 2021. gada augustā. Otru balvu nominācijā “Par spilgtāko kultūras notikumu Jūrmalas apkaimēs” saņēma jūrmalnieks Andrejs Černovs, kurš nodarbojas ar pasākumu rīkošanu, viņš pēc savas iniciatīvas kopā ar domubiedriem brīvprātīgi gatavo svētku priekšnesumus un sagādā dāvanas, iepriecinot bērnus bērnudārzos un rotaļu laukumos, rada svētku noskaņu publiskās vietās pilsētā.

Nominācijā “Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskos konkursos” apbalvota Jūrmalas Mūzikas vidusskolas 11. vokālās un skatuves mākslas klases audzēkne Danija Areande Bedrīte, kura 2021. gadā ieguvusi 11 godalgotas vietas Latvijā un starptautiska mēroga konkursos.

Nominācijā “Par kultūras notikumu digitālajā vidē” komisija piešķīra divas balvas. Jūrmalas Kultūras centra jauniešu teātrim “Eksperiments” balva piešķirta par daudzveidīgu digitālā satura veidošanu.

Otra balva piešķirta Jūrmalas Mūzikas vidusskolas direktores vietniecei projektu realizācijas jomā Agnijai Saprovskai par skolas 60 gadu jubilejas norišu popularizēšanu digitālajā vidē.

Skatītāju simpātijas nominācijā “Skatītāju simpātiju balva par spilgtāko kultūras pasākumu Jūrmalā” ieguvis notikums – deju akcija “Purva burvis”. Balva piešķirta Dacei Kalējai, Jūrmalas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Jūrmaldancis” vadītājai. Viņa pulcēja vairāk nekā 500 dejotāju no 32 deju kolektīviem no dažādiem Latvijas novadiem, kas uz Lielā Ķemeru tīreļa laipām 2,5 kilometru garumā izdejoja dažādus skatuves deju fragmentus.

Par ieguldījumu kultūras dzīves veidošanā 2021. gadā Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība piešķīra Pateicības rakstus:
- Jūrmalas Mūzikas vidusskolas klavierspēles pedagoģei Irēnei Štrausei par koncertu cikla veidošanu Ķemeru evaņģēliski luteriskajā baznīcā;
- Jānim Kravalim par muzikālās apvienības “Jautrās notis” koncerta organizēšanu un koncertu ierakstu un tiešraižu nodrošināšanu;
- māksliniecei Līvijai Brigitai Pavlovskai par ilggadēju un aktīvu līdzdalību Jūrmalas mākslas dzīves veidošanā;
- Jūrmalas Kultūras centra pūtēju orķestra “Jūrmala” diriģentam Bruno Jurgenbergam par iniciatīvu, sagatavojot koncertprogrammu “Solo ar orķestri” un “Ziemas mūzika svinga ritmos”;
- horeogrāfei un režisorei Madarai Luīzei Muzikantei par Aspazijas dzimšanas dienai veltīto dzejas etīžu “Es vētra tavā karogā” iestudēšanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.