Menu
 

VEF Kultūras pilī, iespējams, pēdējo reizi izrādīs opereti "Jautrā atraitne"

  • Autors:  Apriņķis.lv
VEF Kultūras pilī, iespējams, pēdējo reizi izrādīs opereti "Jautrā atraitne" Publicitātes foto

Operetes teātris, iespējams, pēdējo reizi 26. septembrī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī izrādīs Franča Lehāra pasaulslaveno opereti “Jautrā atraitne”. Operete Latvijā tiek izrādīta kopš 2015. gada 1. marta, un 110 gadu laikā tā visapkārt pasaulei piedzīvojusi nepārspētus panākumus ar vairāk nekā 250 000 izrādēm neskaitāmos tulkojumos.

Operetes pozitīvajos un enerģiskajos tēlos iejutīsies Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Jolanta Strikaite-Lapiņa, Emīls Kivlenieks, Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un citi solisti, kā arī operetes dejotāji un kora mākslinieki. Operetes orķestri vadīs Guntars Bernāts. Iestudējuma režisors Jānis Kaijaks, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, libreta tulkotāja Amanda Aizpuriete, mākslinieciskais konsultants Jānis Kaijaks, producente Agija Ozoliņa-Kozlovska, informē Operetes teātra sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste Liene Millere.Franča Lehāra operetes “Jautrā atraitne” mūzikā jaušama austroungāru–franču gaisotne. Tā stāsta par mīlestību, kas iet pāri laikam un apstākļu šķēršļiem, un par likumiem, ko nosaka nauda. Ar eleganci un gaumīgu humoru tiek risināts stāsts par jaunu puisi no bagātas ģimenes, kurš iemīlējis vienkāršu zemnieku meiteni, bet nav varējis viņu apprecēt, jo vecāki bijuši pret viņu laulībām. Kā jau dažkārt dzīvē, rodas dažādas komiskas, pat šķietami neatrisināmas situācijas, kuras atbilstoši žanra likumiem tomēr beidzas labi.

Operete “Jautrā atraitne” kopš pasaules pirmizrādes 1905. gadā piedzīvojusi nepārspētus panākumus ar neskaitāmām izrādēm 25 valodās visā pasaulē, ierakstiem, filmām, televīzijas raidījumiem, baletiem utt., stāsta Operetes teātra pārstāve. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

L. Millere arī aicina parakstīties par Operetes teātra atjaunošanu Latvijā: “Līdz šim par pastāvīgu teātra mājvietu un stabilu bāzes finansējumu parakstījušas aptuveni 4700 personas (gan portālā “Mana balss”, gan klātienē)." Nobalsot var šeit.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.