Menu
 

Kultūras ministrijas apbalvojumus saņem arī Ulbrokas un Baldones skolu audzēknes un pedagoģes

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Kaspars Teilāns Foto – Kaspars Teilāns

Ceturtdien Kultūras ministrijas apbalvojumus saņēma talantīgākie kultūrizglītības nozares audzēkņi, viņu skolotāji un koncertmeistari. Apbalvojumu piešķir par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs. Vienlaikus ar Kultūras ministrijas balvu pasniegta arī Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibinātā Cimzes balva.

Kultūras ministrijas apbalvojumus par īpašiem sasniegumiem saņēma 54 audzēkņi un 49 pedagogi no 16 izglītības iestādēm. Jaunie talanti guvuši godalgas dejas, mūzikas, mākslas un dizaina konkursos. Panākumi gūti nopietnos konkursos gan tepat Latvijā, gan Bosnijā un Hercegovinā, Francijā, Igaunijā, Itālijā, Japānā, Krievijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Polijā, Rumānijā, Serbijā, Taivānā (Ķīnas Republikā), Turcijā un Ukrainā.

LNKC pavēstīja, ka apbalvoto vidū bija flautiste Anete Duntava no Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas, kura pērn ieguva pirmo vietu “Odin International Music Online Competition” konkursā un pirmo vietu konkursā “MUSE 2021 International Music Competition” Grieķijā, kā arī jaunā māksliniece Kate Antuža no Baldones Mākslas skolas, kura ieguva sudraba medaļu Starptautiskais bērnu mākslas konkurss Rumānijā. Sveiktas tika arī viņu pedagoģes – Daina Treimane un Evija Auziņa no Ulbrokas un Ināra Visnievska no Baldones.

LNKC direktore Signe Pujāte laureātiem novēlēja spēku un motivāciju virzīties tālāk pa iesākto ceļu: “Tāpat kā katram dārgmetālam ir sava prove, tā arī izcilam pedagogam ir vērtība, kas balstās mīlestībā, neatlaidībā un ticībā mazajiem ķipariem, kas sper pirmos soļus mūzikā, mākslā, dejā un kas kļūst par labiem cilvēkiem un lieliskiem skatuves māksliniekiem, bagātinot Latvijas kultūras dzīvi.”

Kultūras ministrijas apbalvojums par jauniešu sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs ieviests 1998. gadā. Ar šo apbalvojumu Latvijas valsts atzīmē kultūrizglītības iestāžu audzēkņu spilgtākos radošos panākumus un viņu skolotāju ieguldīto darbu.

Savukārt ar Cimzes balvu katru gadu tiek godināti divi izcilākie Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu pedagogi kultūrizglītības jomā. 2022. gadā balvu saņēma Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas skolotāja un ilggadēja direktore Maruta Rozīte un Profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” skolotāja Ruta Linīte.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.