Menu
 

28.maijā norisināsies kultūras notikumi "Atvērto baznīcu diena" un "Baznīcu nakts"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdien, 28. maijā. Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums “Atvērto baznīcu diena” – vairāk nekā 170 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pulksten 10.00 līdz 22.00 un ilgāk. Baznīcas, kuras būs atvērtas, ir atzīmētas notikuma kartē.

Kultūras notikuma “Baznīcu nakts” komandas pārstāvis Jurģis Klotiņš pavēstīja, ka Baznīcu nakts šogad Latvijā notiks jau devīto reizi. Ekumeniskais dažādu kristīgo konfesiju draudžu kopīgi veidotais notikums tradicionāli norisinās no pulksten 18.00 līdz 24.00. Baznīcu nakts aicina ikvienu cilvēku iepazīt tuvāk kristīgo kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumu – pieredzēt Dieva radīto skaistumu Latvijas baznīcās, satiktajos cilvēkos un katram savā dvēselē.

Šogad notikuma vienojošā tēma ir vārdi no Bībeles: "Un dari to zināmu saviem bērniem un saviem bērnu bērniem." (5Moz 4:9) Tie aicina pārdomāt kristīgās ticības un ar to saistītā vērtību mantojuma uzticēšanu no paaudzes paaudzē, kā arī ģimenes saišu un draudzes kopības nozīmi cilvēka dzīvē.

Atvērto baznīcu diena ir iniciatīva, kas pievienojās Baznīcu naktij 2021. gadā. Baznīcu diena ir iespēja Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem apceļot Latvijas novadu dievnamus un iepazīt to sakrālā mantojuma skaistumu no 10.00 rītā līdz 22.00 vakarā. Atvērto baznīcu dienu iedvesmo atziņa, ka Latvijas dievnami – katrs savā neatkārtojamībā – ir kopīga Latvijas tautas vērtība. Dievnamu mantojumu sastapt un tuvāk iepazīt ir vērts katram cilvēkam neatkarīgi no personiskās pārliecības reliģijas jautājumos. Atvērto baznīcu diena ir arī pateicības apliecinājums tiem Latvijas ļaudīm, kuri savās draudzēs kalpodami, vai ziedodami līdzekļus, ir rūpējušies par dievnamu atjaunošanu, uzturēšanu, saglabāšanu no paaudzes paaudzē.

Kartē Baznīcu nakts mājas lapā ir apkopotas ziņas par dievnamiem, kas būs atvērti un piedalīsies abos notikumos. Ikviens ceļotājs ir aicināts izplānot savu maršrutu un doties apceļot baznīcas kopā ar ģimeni, draugiem, vai varbūt vadot veselu ekskursiju.

Plānots, ka baznīcās, kur ir tāda iespēja, pulksten 12.00, 18.00 un 22.00 zvanīs zvani. Pulksten 21.00 vienā laikā visās baznīcās lūgs Tēvreizes lūgšanu un dziedās tautas lūgšanu “Dievs, svētī Latviju!”. Notiks aizlūgumi, iestājoties par Ukrainas tautu viņas cīņā par savas valsts brīvību no krievijas okupācijas, par mieru un kara izraisītāju atgriešanos no ļaunuma.

 

Atvērto baznīcu diena un Baznīcu nakts Pierīgas novados

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.