Menu
 

Foto: "Lāpām zeķes – lāpām pasauli!?" Siguldā atklāta savdabīga izstāde

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Edgars Semanis Foto – Edgars Semanis

Siguldas novada Kultūras centrā "Siguldas devons" atklāta izstāde "Lāpām zeķes – lāpām pasauli!?”. Izstādes pamatu veido ekspozīcija, kas šovasar pārstāvēja Latviju starptautiskajā Milānas dizaina mesē. Projekts tapa, sadarbojoties Latvijas Mākslas akadēmijai (LMA) ar Siguldas novada Kultūras centru.

Izstādes nestais vēstījums ar vilnas zeķes palīdzību ir par tradīciju spēku un saglabāšanu, un lietu ilgtspējības nozīmi. Izstāde būs skatāma līdz 25.septembrim, un šī ir unikāla iespēja to apskatīt klātienē, jo Sigulda ir pirmā vieta, kurā tā ir izstādīta, norāda Kultūras centrā “Siguldas devons”.

Darbs LMA profesoru Barbaras Ābeles un Ievas Krūmiņas vadībā noritēja teju gada garumā, saucot kopā akadēmijas tekstilmākslas, interjera, grafikas dizaina apakšnozaru studentus un rokdarbnieces no tolaik visām jaunā novada lietišķajām studijām. Tikšanās reizēs daudz laika tika veltīts, lai kopīgi eksperimentētu ar materiāliem un idejām, daudz tika runāts un domāts par to, kas ir vēstījums, kuru vēlamies nodot pasaulei un kā mūsu zelta amata prasmes apvienot ar mūsdienīgu dizaina stāstu.

Milānā izstādīto ekspozīciju, kuras devīze ir “Ja vēlies salāpīt pasauli, sāc lāpīt savas zeķes!”, veido divas daļas. Pirmā no tām ataino zeķes dzīves ciklu – no tās tapšanas līdz pilnībā salāpītai zeķei. Zeķes ir Latvijas Nacionālā Vēstures muzejā esošo, ar 18.gs.otro pusi datēto zeķu kopijas, un tās darinājušas amatnieces no Mālpils Kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas “Urga”, Mores Tautas nama lietišķās mākslas kolektīva “Mores rokdarbnieces” un Siguldas pagasta Kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studijas “Vīgrieze”.

Otra daļa ir lielizmēra tekstīlija, kuru veido gandrīz pustūkstotis ar rokām adītu zeķu. Aicinājumam ziedot savas sadilušās vai bez pāra palikušās zeķes atsaucās vairāki simti cilvēku gan Siguldā, gan Rīgā. Tāpēc iespējams, ka izstādes apmeklētāji šajā savdabīgajā zeķu paklājā atradīs arī savu reiz mākslas darbam ziedoto zeķi.

Izstādē “Lāpām zeķes – lāpām pasauli!?” skatāmi arī citi darbi, kuri iedvesmojuši tās veidotājus, interesentiem būs iespējams uzzināt vairāk arī par Milānā izstādītās ekspozīcijas tapšanu.

Ar vilnas zeķes palīdzību nestais vēstījums par tradīciju spēku un lietu ilgtspējību Siguldas devonā skatāma darba dienās no plkst. 11.00 līdz 18.00, sestdienās – no 10.00 līdz 16.00. Ieeja izstādē ir bez maksas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.