Menu
 

Savāc vairāk nekā 1200 iedzīvotāju parakstus pret divu bibliotēku slēgšanu Jūrmalā

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Jūrmalas iedzīvotāji nosūtījuši vairāk nekā 1200 iedzīvotāju parakstītu vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), aicinot apturēt Jūrmalas domes lēmumu par Bulduru un Asaru bibliotēku likvidāciju, informēja rakstniece, Bulduru bibliotēkas lasītāja Jana Veinberga.

Iedzīvotāji vēstulē VARAM norāda uz lēmumā autoru ieskatā pieļautajām nelikumībām, pretrunām un sabiedrības maldināšanu, kā arī pauž bažas par to, ka patiesais motīvs ēku steidzamajai atbrīvošanai varētu būt šo īpašumu atsavināšana.

Jūrmalas domes šī gada 18.augusta lēmums "Par Jūrmalas Centrālās bibliotēkas reorganizāciju un Bulduru bibliotēkas pārcelšanu" paredz Asaru bibliotēkas slēgšanu un Bulduru bibliotēkas pārcelšanu, kas faktiski nozīmējot arī šīs bibliotēkas likvidāciju, jo realitātē notikšot bibliotēkas pārveidošana par normatīviem neatbilstošu formālu grāmatu izsniegšanas punktu Jūrmalas teātra telpās. Šādi izformējot bibliotēku, kas turpmāk eksistēs tikai "uz papīra", Jūrmalas dome pārkāpusi vairākus normatīvos aktus, kas regulē bibliotēku nozari Latvijā, pausts vēstulē.

Pieņemot lēmumu par bibliotēku slēgšanu, tiekot ignorēts iedzīvotāju un nozares profesionāļu viedoklis. Bulduru un Asaru bibliotēku atbalstam kopumā ir savākti un iesniegti domē vairāk nekā 1200 iedzīvotāju paraksti. Atbalstu abu bibliotēku saglabāšanai paudusi Kultūras ministrija, Latvijas Bibliotēku padome, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta fonds, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs, Latvijas Bibliotekāru biedrība, kā arī daudzi Latvijā zināmi kultūras un sabiedriskie darbinieki.

Nepatiesie argumenti, steidzamība un bezierunu raksturs, ar kādu tiek virzīta abu ēku atbrīvošana, liekot šaubīties par Jūrmalas domes vadības rīcības patiesajiem iemesliem, vēstulē plašsaziņas līdzekļiem raksta Jana Veinberga. Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) esot minējis šo īpašumu atsavināšanu kā vienu no nākotnes scenārijiem, taču šāds iznākums neatbilstot vietējo iedzīvotāju interesēm.

Jūrmalas iedzīvotāji lūdz steidzamu VARAM un Kultūras ministrijas rīcību, jo pēc lasītāju rīcībā esošām ziņām bibliotēkas plānots slēgt jau 1.oktobrī. Šobrīd notiek krājuma norakstīšana lielos apmēros, un tas tiekot neatgriezeniski zaudēts, pausts vēstulē.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.