Menu
 

Ansamblis "Stiprās sievas" aicina uz jubilejas koncertu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ansamblis "Stiprās sievas" aicina uz jubilejas koncertu Foto: Ojārs Jansons, Inese Grizāne, no "Bilžu biroja" arhīva

4. novembrī plkst. 16.00 koncertzālē “Koka Rīga” notiks brīvās gribas ansambļa “Stiprās sievas” 5 gadu jubilejas koncerts, atklājot jau 33. mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” koncertu programmu.

“Stiprās sievas” sevi pirmoreiz pieteica mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” vasaras nometnē 2013. gadā, kad vokālā pedagoģe Igeta Gaiķe piedāvāja “Bilžu” māksliniecēm dziedāt nometnes noslēguma koncertā. Pamazām interese par kopā dziedāšanu pieņēmās spēkā, un kolektīvs izveidojies par stabilu muzikālu apvienību. “Stipro sievu” repertuārā ir tautas mūzika, spēka dziesmas un latviešu komponistu dziesmas. “Stiprajās sievās” dzied kultūras darbinieces, mākslinieces, valsts ierēdnes un vienkārši mūziku mīlošas personības, informē “Bilžu birojā”.“Mīlētas, lolotas un gaidītas – tā droši varu teikt “Stipro sievu” vārdā par sajūtām, kas rodas festivālā “Bildes”. Vai tā ir cilvēcības, radošuma un piesātinātas darbošanās prieka pilnā nometne, vai izstādes atklāšana, koncerti, vai to aizkulises. “Bilžu” aura ir īpaša! Un “Stiprās sievas” ir īpašas! Tas tādēļ, ka gan festivāla, gan “Stipro sievu” vērtības ir sadarbība, dullas idejas, prieks par satikšanos, ļaušanās radīšanas procesam,” teic Igeta Gaiķe.

Šobrīd “Stiprās sievas” veic dziesmu ierakstus studijā “Lauska”, lai laistu klajā savu albumu. Savukārt “Stipro sievu” un Raimonda Tigula kopā ierakstītā dziesma “Sajāja bramaņi” jau iekļauta mūsdienu tautas mūzikas izlasē “Sviests”, norāda “Bilžu biroja” pārstāvji.

“Stiprās sievas” muzicējušas Baltā galdauta svētkos Rīgā, Demenē, Piedrujā un Mārupē, vadījušas Jāņu ritu tautiešiem Bonnā, kā arī tepat Latvijā – Gulbenē,  Ādažos un Pokaiņos –, dziedājušas izstādēs “Balttour”, piedalījušās koncertā Tigulkalnā, festivālā “Zaļais stars” un projektā “1836”, sniegušas koncertus brīvdabas muzejā, Zemgaļu svētkos Tērvetē un Līvas ciema tirgū Liepājā.

Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes”, kas norisinās no 4. novembra līdz 1. decembrim, klausītājiem piedāvā deviņus dažādas stilistikas koncertus, kas notiek “Koka Rīgā”, klubā “Kaļķu vārti”, mūzikas namā “Daile”, Spīķeru koncertzālē un Rīgas Kongresu namā, vēsta “Bilžu birojā”.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv. 

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.