Menu
 

Mazajā ģildē uzstāsies amerikāņu blūza lēdija Keta Balona

  • Autors:  Apriņķis.lv
Mazajā ģildē uzstāsies amerikāņu blūza lēdija Keta Balona Publicitātes foto

Kvalitatīvā un neparastā blūza koncertsērija "Sundays Blues Festival" klausītāju lielās intereses dēļ no Latvijas 1. rokkafejnīcas pārcēlusies uz plašākām telpām Mazajā ģildē Amatu ielā 5. Tur savukārt darbību uzsācis "Riga Jazz Club", kas ir "Pashkevich Jazz Club" jaunais nosaukums. 23. novembrī Mazajā ģildē notiks blūza koncertsērijas pasākums, kurā uzstāsies kolorītā amerikāņu blūza lēdija Keta Balona (Kat Baloun) ar grupu.

320 koncerti gadā pamatoti radījuši situāciju, kad vecās "Pashkevich Jazz Club" kluba telpas ir palikušas pārāk šauras, tādēļ "Riga Jazz Club" turpina iesāktās tradīcijas, piedāvājot Mazajā ģildē koncertus plašākai auditorijai. Tajā skaitā arī blūza koncertsērijas pasākumus, informē koncertsērijas organizatori.

Amerikāņu mutes harmoniku spēlētāja un dziedātāja Keta Balona pērn jau uzstājās šīs koncertsērijas ietvaros, toreiz saspēlējoties ar itāļu ģitāristu un dziedātāju Stefano Ronči (Stefano Ronchi). Šī uzstāšanās radīja tik pozitīvu atsauksmju vilni, ka Keta ar lielu prieku uz Rīgu brauc atkal un šoreiz saspēlēsies ar diviem izciliem somu blūzmeņiem – ģitāristu Jonni "Boy Bonner" Kulluvāru (Jonne Kulluvaara) un basistu Jasku Prepulu (Jaska Prepula), kā arī pašmāju bungu spēles meistaru Arti Orubu.

Ketas Balonas dzīvē mūzika bijusi apkārt vienmēr. Viņa dzimusi mūziķu ģimenē Teksasā, uzaugusi Ohaio, dzīvojusi saulainajā Kalifornijā un tagad par mājām sauc arī Vācijas galvaspilsētu Berlīni. Mutes harmoniku spēli Keta sāka mācīties 13 gadu vecumā, kad jau bija apguvusi klavieru un vijoļspēles pamatus. Dziedāt uz skatuves viņa gan sāka tikai 35 gadu vecumā kā Kalifornijas grupas “Elmer Lee Thomas Delta Acoustic Band” dalībniece. Vācijā zināmākais viņas muzikālais projekts ir duets ar jaunzēlandiešu dziedātāju un ģitāristi Hetiju Santdžonu (Hattie St. John) – “Ladies First".

Gan sadarbības projektos, gan individuāli 60 gadu slieksnim pārkāpusī Keta joprojām dod priekšroku folkblūzam jeb blūza saknēm. Tas noteikti ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ viņa kļuvusi par leģendārās mutes harmoniku kompānijas “Hohner” atbalstītu mākslinieci, vēsta koncertsērijas rīkotāji.

Jau kopš 2010. gada Keta Balona uzskatāma par savējo arī uz Somijas blūza skatuves, jo daudz uzstājusies kopā ar tur labi zināmā ģitārista, mutes harmoniku spēlētāja un dziedātāja Tomi Leino trio. No šā sastāva ir arī basists Jaska Prepula, kurš kopā ar Ketu uzstāsies Rīgā. Viņš ir pārliecināts blūzmenis jau 30 gadus un sastrādājies ar daudziem starptautiski zināmiem žanra māksliniekiem.

Viņa tautietis Jonne "Boy Bonner" Kulluvāra savukārt ir viens no aizņemtākajiem blūza ģitāristiem visā Somijā. Arī viņa skatuves pieredze mērāma jau vairāk nekā 30 gadu periodā, kas nozīmē saspēlēšanos gan ar slavenākajiem somu blūzmeņiem, gan ar ārzemju zvaigznēm, norāda organizatori.

Šiem vīriem koncertā Rīgā pievienosies viens no šobrīd pieprasītākajiem Latvijas bungu vīriem Artis Orubs, kurš muzicē kopā ar ļoti dažādu žanru māksliniekiem, ieskaitot psihedēliskā roka apvienību "Spāre" un postfolka grupu "Jaunais Jāņu orķestris".

Pasākumu vadīs Raitis Zapackis. Pirms koncerta, pulksten 18.00, Keta Balona sniegs meistarklasi "Bellacord" zālē, uz kuru aicināts ikviens interesents. Koncerta sākums pulksten 20.00, bet pēc koncerta notiks jam session. Pasākuma laikā darbosies arī bārs, un organizētāji atgādina, ka blūza sērijas koncerti domāti brīvai un patīkamai laika pavadīšanai bez pārlieka stīvuma.

Koncertsērija “Sundays Blues Festival” aizsākās pērnā gada pavasarī un ir starptautisks notikums, kurā piedalās blūza mūzikas izpildītāji no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas un ASV. Viens no pasākumu cikla mērķiem ir dot iespēju visplašākajai klausītāju auditorijai regulāri apmeklēt spožu ārzemju un pašmāju mūziķu koncertus. Pasākumu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā, Somijas vēstniecība Latvijā, Valsts kultūrkaptiāla fonds un Talsu tipogrāfija.

Koncerta biļetes nopērkamas “Biļešu servisa” kasēs vai bilesuserviss.lv. Jam session dalībniekiem ieeja brīva.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.