Menu
 

"Homo Novus" kļuvusi par 2018. gada populārāko Latvijas filmu

  • Autors:  Apriņķis.lv
"Homo Novus" kļuvusi par 2018. gada populārāko Latvijas filmu Foto - publicitātes

Kopš filmas pirmizrādes septembra beigās simtgades spēlfilmu "Homo Novus” kopumā noskatījušies jau gandrīz 87 000 skatītāji, kas, pēc kinoizplatītāju datiem, to ierindo 2018. gada populārāko Latvijas filmu topa virsotnē. "Homo Novus” apmeklējuma ziņā pārspējusi arī līdzšinējo topa līderi "Kriminālās ekselences fonds” un vērienīgo inscenējumu "Nameja gredzens”.

Spēlfilmas scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen loloja ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju. Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” kuratore Zane Peneze atgādina, ka “Homo Novus” galvenajā lomā debitēja jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars.

Filmas radošajā komandā ir operators Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Apvienotā Karaliste), producenti Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis.

"Šis ir bijis īpašs un ļoti svarīgs gads Latvijas kino attīstībā, Latvijā radītas filmas ir sasniegušas rekordlielu skatītāju skaitu un pierādījušas gan Latvijas kinoindustrijas spēju strādāt ļoti intensīvi un mākslinieciski daudzveidīgi, gan arī, kas svarīgākais, Latvijas skatītāju ieinteresētību pašmāju kino produkcijā un tā vērtībās, kas vismaz šā gada griezumā spēj pārliecinoši sacensties ar Holivudas produkciju. Liels prieks, ka ar “Homo Novus” režijā veiksmīgi atgriezusies Anna Viduleja, pastiprinot Latvijas kino režijas sievišķīgo spēku,” uzsver Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

27.decembrī plkst. 19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” paredzēts šāgada pēdējais īpašais filmas seanss ar ar radošās komandas – režisores Annas Vidulejas, tērpu mākslinieces Lienes Rolšteinas, aktieru Kristīnes Krūzes, Kaspara Znotiņa, Kaspara Zvīguļa, Nikolaja Korobova un Kaspara Kambalas – piedalīšanos, jautājumiem, atbildēm, autogrāfiem un kopbildēm.

Simtgades filmu programmas skatītāko filmu piecniekā Annas Vidulejas komēdijai seko Vara Braslas ģimenes filma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, Ināras Kolmanes veidotā Vizmas Belševicas romāna ekranizācija “Bille”, Madaras Dišleres pilnmetrāžas debija “Paradīze '89” un Dāvja Sīmaņa drāma “Tēvs Nakts”.

Nākamgad uz ekrāniem nonāks divas filmas – Edmunda Jansona pilnmetrāžas animācija “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” (pirmizrāde 1. februārī) un Gata Šmita vēsturiskā piedzīvojumu filma “1906” (pirmizrāde martā).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.