Menu
 

VEF Kultūras pilī uzstāsies starptautiski atzītais Gurdžijeva ansamblis

  • Autors:  Apriņķis.lv
VEF Kultūras pilī uzstāsies starptautiski atzītais Gurdžijeva ansamblis Publicitātes foto

Starptautiski atzītais Gurdžijeva ansamblis (The Gurdjieff Ensemble) no Armēnijas 4. februārī plkst. 19.00 uz VEF Kultūras pils skatuves atskaņos 20. gs. garīgās leģendas G. I. Gurdžijeva un armēņu priestera un komponista Komitasa mūzikas aranžējumus. Izcilo mūziķu virtuozā spēle un vairāk nekā 16 tradicionālo armēņu un Vidējo Austrumu instrumentu tembri izgaismos šīs brīnišķās skaņu pasaules dziļās saknes.

Gurdžijeva ansambli 2008. gadā dibinājis izcilais mūziķis Levons Eskenjans (Eskenian), lai spēlētu G. I. Gurdžijeva un Tomasa de Hartmana klaviermūzikas “etnogrāfiski autentiskas” aranžijas. Ansambli veido labākie Armēnijas mūziķi, kuri spēlē armēņu un Vidējo Austrumu tradicionālos instrumentus. Viņu debijas albums “Georga I. Gurdžijeva mūzika”, ko laida klajā slavenais ierakstu nams “ECM”, ieguva plašu atpazīstamību un prestižas balvas, tostarp Edisona balvu Nīderlandē kā “Gada labākais albums 2012” (Edisona balva ir viens no pasaulē vecākajiem mūzikas apbalvojumiem, ko par izciliem sasniegumiem mūzikas industrijā pasniedz kopš 1960. gada), informē VEF Kultūras pils mākslinieciskā vadītāja Sandra Zandberga.

G. I. Gurdžijevs daudziem Rietumos ir pazīstams kā viena no galvenajām 20. gadsimta garīgajām figūrām. Viņš bija mūziķis, filozofs, horeogrāfs un rakstnieks. Viņa plašā mūzikas repertuāra pamatā ir mūzika, ko viņš dzirdējis attālos klosteros, rituālos un dažādu tautu tradīcijās, divdesmit gadus ceļojot pa Kaukāzu, Tuvajiem Austrumiem un daudzām Vidusāzijas, Indijas un Ziemeļāfrikas zemēm, atklādams zināšanas un mācības, kas tagad nes viņa vārdu. Arī G. I. Gurdžijeva mūzika ir garīguma un austrumu melodiju iedvesmota.

Komponists, etnomuzikologs, dziedātājs un priesteris Komitass Vardapets (1869–1935) tiek uzskatīts par mūsdienu mūzikas dibinātāju Armēnijā. Viņa daiļrade atklāj unikālas saites un tiltus, kas savieno armēņu garīgo un laicīgo mūziku, stāsta S. Zandberga.

Kopš 2011. gada ansamblis ir koncertējis visā pasaulē, uzstājoties lielākajos festivālos un koncertzālēs Eiropā, Austrālijā, Tuvajos Austrumos, Krievijā un Dienvidamerikā. Ansamblis uzstājies tādos prestižos festivālos kā Holandes festivāls Nīderlandē, Amsterdamas “Muziekgebouw”, “Lux Aeterna” Elbas filharmonijā Hamburgā, “Bozar” mākslas centrā Briselē, “Morgenland” festivālā Vācijā, Alberta zālē Kanberā, “Imago Dei” festivālā Austrijā, “Gulbenkian” zālē Lisabonā, “Sao Paulo” Brazīlijā un daudz kur citviet, vēsta VEF Kultūras pils pārstāve.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.