Menu
 

Pirmo balvu par mūža ieguldījumu dejas mākslā saņems Uldis Šteins

  • Autors:  Apriņķis.lv
Pirmo balvu par mūža ieguldījumu dejas mākslā saņems Uldis Šteins Foto - dance.lv

Piektdien Kultūras ministrijā tika pasludināti jaunizveidotā nacionālas nozīmes apbalvojuma – Dejas balvas – pretendenti 13 nominācijās, kā arī mūža balvas dejas mākslā saņēmējs – horeogrāfs, dejas pedagogs, vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Uldis Šteins.

Dejas balva ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. Pirmo reizi to pasniegs šī gada 29. aprīlī par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā. Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju, informēja Latvijas Dejas informācijas centra pārstāve Daina Tabūna.

Īpaši nozīmīgs notikums būs balva par mūža ieguldījumu dejas mākslā, kuras pirmais saņēmējs būs vairākkārtējais Deju svētku virsvadītājs, tautas deju ansambļa “Vektors” mākslinieciskais vadītājs Uldis Šteins. Latvijā nav neviena cita deju kolektīva vadītāja, kurš vienuviet nostrādājis tik ilgi – gandrīz 60 gadus – un ansambli spējis uzturēt augstā līmenī. “Uldis Šteins ir cilvēks, kurš izaudzinājis ne vienu vien latviešu skatuviskās tautas dejas paaudzi, kuram ir pašam savi vērtēšanas kritēriji, kā jādejo latviešu deja. Viņu pazīst visa Latvijas dejotāju saime, visās deju zālēs viņu sagaida ar prieku un aplausiem, viņa padomu uzklausa it visur,” lēmumu komentēja Dejas balvas žūrijas eksperts Gints Baumanis.

Balvai tika izvirzīti pilna apjoma jauniestudējumi un uzvedumi, atsevišķi tika vērtēti horeogrāfi, klasiskajā un laikmetīgajā dejā - arī dejotāji. Papildus tam lemts izvirzīt nominantus balvai “Ieguldījums dejas mākslā”, ko piešķirs par sasniegumiem pedagoģiskā, pētnieciskā un organizatoriskā darbā, kā arī balvai “Pārsteigums dejas mākslā”, kuras mērķis ir izcelt dejas robežu paplašināšanu un dejas sinerģiju ar citiem mākslas žanriem.

Katrs laureāts saņems naudas balvu 1000 eiro apmērā (mūža balvas saņēmējs – 1500 eiro) un mākslinieces Gintas Grūbes veidotu statueti. Apbalvošanas ceremonija norisināsies Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Pēdējo divu gadu dejas notikumus vērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija: baleta eksperti Gunta Bāliņa, Marians Butkevičs un Regīna Kaupuža (žūrijas komisijas priekšsēdētāja), laikmetīgās dejas eksperti Ramona Galkina un Andris Kačanovskis, skatuviskās tautas dejas eksperti Gints Baumanis un Alda Skrastiņa, mūsdienu dejas eksperti Inga Raudinga un Guntis Spridzāns.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.