Menu
 

Siguldā un citviet priecēs Latvijas Radio bigbenda koncerts franču džeza noskaņās

  • Autors:  Apriņķis.lv
Siguldā un citviet priecēs Latvijas Radio bigbenda koncerts franču džeza noskaņās Foto: www.liveriga.com

24. februārī Rīgas Kongresu namā festivālu "Saxophonia" noslēgs franču džeza leģenda Pjērs Bertrāns (Pierre Bertrand) un Latvijas Radio bigbends. Koncertā skanēs Pjēra Bertrāna oriģinālmūzika, kas rakstīta tieši Latvijas Radio bigbendam un kuras radītās noskaņas aizvedīs klausītāju šaurajās Monmartras ieliņās, ļaujot izjust Parīzes īpašo gaisotni. Soliste – jaunā un spilgtā franču dziedātāja Paloma Pradāla (Paloma Pradal). Šo koncertprogrammu būs iespēja baudīt arī Daugavpilī un Siguldā.

Pjērs Bertrāns ir saksofonists, flautists, kompozīcijas profesors, kura daiļrade ietver daudzas kompozīcijas un aranžējumus dažādiem sastāviem, kā arī mūziku kinofilmām un izrādēm. Bertrāns ir dibinājis Parīzes Džeza bigbendu un kopš 2009. gada vada Nicas Džeza orķestri, informē VSIA "Latvijas koncerti" sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Albums "Joy", Bertrāna nesenākais veikums, 2017. gadā kategorijā "Gada labākais ieraksts" ieguva augstāko apbalvojumu valstī – "Victoire du Jazz". Albums ticis izdots prestižās ierakstu kompānijas "Cristal Records – Sony Music" paspārnē. Šāds apbalvojums iegūts arī iepriekš kopā ar Parīzes Džeza bigbendu – "Victoire du Jazz : prix Franck Ténot" un "Django d'Or". Pagājušā gada nogalē šīs pašas ierakstu kompānijas paspārnē klajā nācis viņa albums "Far East Suite". Djūka Elingtona (Duke Ellington) un Billija Streihorna (Billy Strayhorn) mūzikai visas aranžijas veidojis Bertrāns, kurš ir arī šī albuma producents.

Franču dziedātāja Paloma Pradāla 25 gadu vecumā izdod savu pirmo albumu "Rabia", kas ir stāsts par viņa ģimenes vēsturi un ietekmēm. Albumā ir ierakstītas Pradālas kompozīcijas un novatoriskas improvizācijas, populāras spāņu un kubiešu dziesmas, salsas ritmi, flamenko krāsas, poētiski un saviļnojuši teksti, stāsta R. Bružēvica.

Latvijas Radio bigbends ir neatņemama Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļa. Katra uzstāšanās ir kā īpaša enerģijas apmaiņa starp mūziķiem un klausītāju. Latvijas simtgades gadā Latvijas Radio bigbends ar izpārdotiem koncertiem un stāvovācijām tika uzņemts prestižākajās ASV koncertzālēs – Džona F. Kenedija skatuves mākslas centrā Vašingtonā un Linkolna centrā Ņujorkā, kā arī kopā ar Rendiju Brekeru (Randy Brecker) festivālā "Jazz Baltica".

Pjērs Bertrāns un Latvijas Radio bigbends viesosies arī citviet: Vienības nama koncertzālē Daugavpilī 22. februārī, savukārt Siguldā koncerts notiks 23. februārī kultūras centrā "Siguldas devons", norāda R. Bružēvica. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.