Menu
 

Sākusies darbu iesniegšana pirmajai Latvijas Ainavu arhitektūras balvai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - facebook.com/LAABAlva Foto - facebook.com/LAABAlva

Latvijas Ainavu arhitektu asociācija (LAAA) sākusi darbu pieņemšanu pirmajai Latvijas Ainavu arhitektūras balvai. Darbu iesniegšana ilgs līdz 25. maijam. Izveidotas trīs nominācijas – “Ārtelpa“,“Personības“ un “Procesi“. Katrā no nominācijām iekļautas vairākas kategorijas, kuras izveidotas saskaņā ar ārtelpas daudzveidību, ainavu arhitektūras starpdisciplināro raksturu un pilsēttelpas veidošanas kolektīvo dabu.

Latvijas Ainavu arhitektūras balva ir Latvijas ainavu arhitektūras profesionāļu labāko sniegumu skate, kas tiek veidota kā laikmetīgs, nozares daudzveidībai atvērts pasākumu kopums. Balvas virsuzdevums – veicināt izpratni par ārtelpu kā nacionālās kultūrtelpas neatņemamu un neaizstājamu sastāvdaļu, kā sociāli, ekoloģiski un ekonomiski nozīmīgu cilvēku koprades produktu.

Nominācijā “Ārtelpa” aicina pieteikt objektus un projektus, publiskus un privātus, radītus kopā ar un ap ēkām, piemēram, – pagalmus, priekšlaukumus, jumta dārzus vai sporta būvju ārtelpas, kā arī ar būvēm nesaistītus  – bērnu rotaļlaukumus, sporta laukumus, ielu un ceļu labiekārtojumu, parkus, dārzus, skvērus un citas atpūtas un satikšanās vietas.

Atvēlēta vieta arī īpašiem labiekārtojuma gadījumiem – projektiem ar izteiktu sociālo nozīmi, īslaicīgas izmantošanas risinājumiem un arī pirms daudziem gadiem radītiem, laika pārbaudi izturējušiem – tātad ilgtspējīgiem objektiem. Blakus jau izbūvētām ārtelpām var pieteikt vēl nerealizētus projektus, no vērienīgām pilsētvides pārveidošanas koncepcijām līdz privāto dārzu projektiem.

Īpaši aicināti savus darbus iesniegt topošie profesionāļi – ainavu arhitektūras, arhitektūras un mākslas skolu studenti. Kategoriju dažādība papildināta ar iespēju pieteikties teju ikvienam – no skaistas lauku sētas īpašnieka līdz pašvaldībai. Vienīgā prasība – cienīt vienam otru, saskaņojot ar autoriem vai pasūtītāju viņu darba iesniegšanu balvai.

“Nominācijas “Procesi” un “Personības” ir par tiem, kuri stāv aiz redzamiem un neredzamiem notikumiem, kas padara cilvēku radītās vietas skaistākas un ērtākas,” teikts pasākuma rīkotāji paziņojumā. LAAA komanda un LAABA rīcības grupa aicina pieteikt izcilas personības, aktīvus uzņēmumus, pedagogus, pašvaldību darbiniekus, projektu pasūtītājus, ainavu arhitektūras procesu māksliniekus, izstādes, grāmatas, TV un radio raidījumus un citus ar ainavas veidošanu saistītus procesus un cilvēkus.

Pieteikumus LAABA vērtēs nacionālā un starptautiskā žūrija. Svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija paredzēta 13.septembrī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.