Menu
 

Mākslas festivāla "Nāc līdzās!" lielkoncertā pulcēsies 345 dalībnieki ar īpašām vajadzībām

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto no fonda "Nāc līdzās!" arhīva Foto no fonda "Nāc līdzās!" arhīva

7. maijā plkst. 12.00 VEF Kultūras pilī kopā pulcēsies 345 bērni, jaunieši un pieaugušie ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas – labāko priekšnesumu izpildītāji no četrām festivāla “Nāc līdzās!” reģionālajām atlasēm, kuras noritēja martā un aprīlī Daugavpilī, Siguldā, Kuldīgā un Jelgavā.

No reģioniem Rīgā ieradīsies labākie priekšnesumu izpildītāji visdažādākajos skatuves mākslas žanros – būs gan dziesmas un dejas, gan uzvedumi, gan mūzikas instrumentu spēles. Šogad būs arī ciemiņi no Kauņas Neredzīgo izglītības centra. Lai arī visi dalībnieki ir cilvēki ar īpašām vajadzībām plašā vecuma amplitūdā, viņus visus vieno kopīga vēlme apliecināt savu varēšanu, parādīt savu talantu kādā no skatuves mākslas žanriem, stāsta festivāla “Nāc līdzās!” mākslinieciskā direktore un producente Sarma Freiberga, kura ir festivāla dibinātāja un veidotāja 23 gadu garumā.

“Šogad festivāla moto ļāva vaļu brīvai fantāzijai – “Latvija pēc 100”. Dalībnieki varēja fantazēt, kāda būs mūsu Latvija pēc 100 gadiem. Un daudzi no viņiem to darījuši ļoti radoši. Parādījušies dažādi robotizētie skatuves tēli, kādus netikām manījuši agrāk uz festivāla skatuves,” saka S. Freiberga.

Viņa arī uzsver, ka šis festivāls ir ieņēmis nozīmīgu vietu cilvēku ar dažādām invaliditātēm un garīgās attīstības traucējumiem dzīvē, jo tas ļauj viņiem izpausties visdažādākajās radošajās formās, ļauj sevi apliecināt kā spējīgu un talantīgu personību, kas viņiem un viņu tuviniekiem ir ļoti svarīgi. Tam kā apliecinājums ir lielais festivāla dalībnieku skaits katru gadu – ap 800 dalībnieku skatuves mākslās. Bet gados, kad notiek radošās izstādes, piedalās vēl vismaz 200–300 dalībnieku.

Lielkoncerta priekšnesumus vērtēs kompetenta žūrijas komisija: komponists un mūziķis Rihards Zaļupe, Rīgas Doma kora skolas vokālās mākslas pedagoģe Valda Dzene, režisors Valdis Pavlovskis, fonda valdes locekle Marta Bieriņa un festivāla mākslinieciskā direktore, fonda “Nāc līdzās!” vadītāja Sarma Freiberga. Žūrija no 41 priekšnesuma izvirzīs 12 labākos, kuri iegūst šī gada festivāla laureāta nosaukumu un iespēju piedalīties Ziemassvētku labdarības koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”, kas notiks Torņakalna baznīcā 15. decembrī, vēsta festivāla mākslinieciskā direktore.

Ieeja pasākumā ir brīva. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

1 komentārs

  • Sarma
    Sarma Ceturtdiena, 02 Maijs 2019 16:56 Komentāra saite

    Festivāla programma šogad būs ļoti interesanta un saistoša, gaidām ciemos VEF Kultūras pilī

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.