Menu
 

Atzīmējot dienesta desmitgadi, godināti NMPD darbinieki no Saulkrastiem, Siguldas un Kauguriem

  • Autors:  Apriņķis.lv
NMPD Rīgas reģionālā centra brigāžu atbalsta centra “Krasts” Kauguru neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta darbinieki un NMPD direktore Liene Cipule. Foto – publicitātes NMPD Rīgas reģionālā centra brigāžu atbalsta centra “Krasts” Kauguru neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta darbinieki un NMPD direktore Liene Cipule. Foto – publicitātes

Atzīmējot desmit gadu jubileju kopš Latvijā izveidots vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), svinīgā ceremonijā NMPD sveicis vairāk nekā 100 dienesta darbinieku no visas Latvijas, arī no Saulkrastiem, Siguldas un Kauguriem.

Pasniedzot apbalvojumus, dienesta direktore Liene Cipule teica paldies par darbu brigāžu mediķiem, dispečeriem, operatīvo transportlīdzekļu vadītājiem, dienesta Specializētās medicīnas centra mediķiem un citu dienesta struktūrvienību darbiniekiem.

Cildinot dienesta darbiniekus, apbalvošanas ceremonijā tika godināti ne vien tie, kuri pērn īpaši sarežģītās situācijās darīja visu iespējamo un neiespējamo, lai glābtu cilvēku dzīvības, bet arī tie, kuri ikdienā un daudzu gadu garumā savas zināšanas un enerģiju pašaizliedzīgi velta dienestam. Apbalvojumi tika pasniegti vairākās nominācijās.

Rīgas reģionālā centra brigāžu atbalsta centra “Centrs” Saulkrastu neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta vecākā ārsta palīdze Ināra Habarova saņēma apbalvojumu “Par ieguldījumu”, ko piešķir par nozīmīgu ieguldījumu dienesta darbības pilnveidošanā. Apbalvojumu “Par ilggadību”, ko piešķir dienesta darbiniekiem, sasniedzot 25 gadu darba stāžu, saņēma Siguldas noliktavas vadītāja vietniece Ļubova Padalka.

Savukārt apbalvojums “Atzinības raksts” par konkrētos gadījumos apliecinātu augstu profesionalitāti neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanā vai nodrošināšanā īpaši kritiskās situācijās, spējot pieņemt tūlītējus, atbildīgus un atbilstošus lēmumus, lai glābtu un saglabātu pacientu dzīvības piešķirts pieciem Rīgas reģionālā centra brigāžu atbalsta centra “Krasts” Kauguru neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta darbiniekiem – ārsta palīgiem Genadijam Rusanovam un Krišjānim Kalniņam, operatīvā medicīniskās transportlīdzekļa vadītājiem Sergejam Tišelovičam un Jurijam Beļajevam, kā arī Kauguru NMP punkta sanitāram Antonam Surovam.

Apbalvoto vidū ir mediķi, kuri strādājuši ļoti saspringtās un sarežģītās situācijās – glābuši dzīvību pacientam ar nozāģētu plaukstu, iznesuši no meža vīrieti ar smagu politraumu, kas gūta krītot no koka, no klīniskās nāves atdzīvinājuši vīrieti pļavas vidū pēc infarkta lēkmes u.c. Tāpat profesionalitāte un pašaizliedzība novērtēta situācijās, kuras būtu grūti nosaukt par mediķu ikdienu. Proti, godināta mediķu rīcība, kad, ierodoties izsaukuma vietā – autobusa pieturā -, brigāde atskārta, ka reanimācijas pasākumi jāveic pašu brigādes šoferīša tēvam. Uzteikts arī mediķu komandas darbs, kad šosejas malā mediķu automašīnā notikušajās dzemdībās izdevās izglābt divas dzīvības – priekšlaikus dzimušu bērniņu un viņa māmiņu.

Par profesionalitāti uzteikti gan brigāžu vadītāji, kuri ikdienu teicami organizē savas komandas darbu, glābjot ne viena vien pacienta dzīvību, gan operatīvo transportlīdzekļu vadītāji, kuri sniedz visu nepieciešamo atbalstu brigādei. Īpaši godināti arī tie darbinieki, kuri dienestam veltījuši savu mūžu, strādājot tajā vairāk nekā 25 gadus, kā arī tie, kuri ar aizrautību un entuziasmu ievada darbā jaunos kolēģus un mudina jauniešus kļūt par dienesta mediķiem.

Apbalvoti arī pieredzes bagāti ārsti, ārsta palīgi, vadītāji un dispečeri, kuru ieguldījums dienestā, kādu mēs to redzam šobrīd, ir bijis neatsverams. Tāpat ar apbalvojumu paldies teikts dienesta sadarbības partneriem – medicīnas koledžām, slimnīcām un to uzņemšanas nodaļām, kolēģiem no citiem operatīvajiem dienestiem u.c.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.