Menu
 

Dziedātājas Patrišas bērnība Kalngalē Apriņķis.lv

  • Autors:  Ilze Ručevska
“Kalngalē cenšos atpūsties, pabūt kopā ar ģimeni, padauzīties ar suņiem. Uzskatu, ka mans laiks, kad pieņēmu lēmumu dzīvot centrā, bija pareizs attiecību, darbu, labsajūtas dēļ,” Foto - no privātā arhīva “Kalngalē cenšos atpūsties, pabūt kopā ar ģimeni, padauzīties ar suņiem. Uzskatu, ka mans laiks, kad pieņēmu lēmumu dzīvot centrā, bija pareizs attiecību, darbu, labsajūtas dēļ,” Foto - no privātā arhīva

Pierīgas pilsētās gadu gaitā ir dzīvojuši daudzi ievērojami cilvēki – rakstnieki, mūziķi, aktieri un daudzi citi. Viņu dzīves gaitas ir tikušas aprakstītas daudzreiz. Tomēr kādi Latvijā zināmi cilvēki šobrīd dzīvo Pierīgas pilsētās, kādas ir viņu ikdienas gaitas, domas par savas pilsētas attīstību, novadu administratīvi teritoriālo reformu un daudziem citiem jautājumiem? Stāstu sērija “Ievērojami cilvēki Pierīgas pilsētās” ļaus ielūkoties viņu dzīvē, uzskatos un domās par savu pilsētu.

Mūsu pirmā pietura ir Kalngale – vieta, kuru par savām bērnības mājām sauc dziedātāja Patriša (Patrisha). “Rīgas Apriņķa Avīze” sazinājās ar mūziķi, lai parunātu par un ap Kalngali.

Jaunā latviešu Patriša, īstajā vārdā Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča, mūzikas pasaulē ienāca jau pusaudža vecumā. Pilna enerģijas un azarta viņa savā saspringtajā grafikā atrada laiku, lai mierīgi apsēstos un atgrieztos laikā, kad viņas pēdu nospiedumi bija rodami Carnikavas novadā – Kalngalē.

Mūzika, daba un krustvārdu mīklas – meditācija

Pirms dodamies pa atmiņu takām Kalngalē, uzzināsim nedaudz vairāk par pašu Patrīciju jeb Patrišu. Brīvajā laikā meitene daudz muzicē, raksta dziesmas un uzstājas, kā arī piedalās dažādos festivālos. Dzīves moto: “Dzīvo un dari visu maksimāli tagad, nākotnē redzēsi, cik daudz esi sasniedzis.”

Atslēgšanos no ierastā režīma Patrīcija raksturo šādi: “Pavadu laiku kopā ar mīļajiem. Kopā ar draugu un mūsu suni braucam pastaigās uz mežu vai jūru. Patīk pavadīt laiku kopā ar draugiem pie dabas ar kādu gardu dzērienu un našķi. Protams, radošums nav pavisam izslēdzams – brīvajos brīžos gleznoju, zīmēju, veidoju kolāžas, darbojos radoši citādāk. Ļoti patīk risināt krustvārdu mīklas.”

Ģimene un draugi Kalngalē

Patrīcija ir dzimusi Vecmīlgrāvī un tur dzīvojusi līdz 13 gadu vecumam, pēc tam kopā ar ģimeni pārvākusies uz jaunuzbūvēto māju Kalngalē. “Tur nodzīvoju līdz 18 gadiem, tagad jau esmu pati savā dzīvē, tās, protams, ir un paliek manas ģimenes mājas. Kalngale kā vieta ir lieliska – dabas skaistuma un būšanas tai ļoti tuvu dēļ,” stāsta dziedātāja. Kad runājam par kādu iemīļotāko vietu šeit, meitene atzīst, ka tādas gan viņai nav, taču patīk, ka līdzās ir mežs. “Man vienkārši patīk saslēgties ar dabu. Kalngalē ir skaisti meži!”

Šobrīd Patrīcija par savām mājām sauc Rīgu, bet Kalngalē atgriežas, lai izbaudītu dabas mieru un atslēgtos no cilvēku pūļiem.

“Kalngalē cenšos atpūsties, pabūt kopā ar ģimeni, padauzīties ar suņiem. Uzskatu, ka mans laiks, kad pieņēmu lēmumu dzīvot centrā, bija pareizs attiecību, darbu, labsajūtas dēļ. Kalngale īsti nav tāda vide, kādā vēlētos dzīvot ilgstoši, man vairāk pie sirds iet tādas bohēmiskas koka mājas, kas ir pie ezera, upes vai kā tamlīdzīgi, kur apkārt nav daudz citu māju. Vairāk tāda ne tik kompakti apdzīvota vieta. Protams, dzīvojot Kalngalē, ir gājis forši – esmu pavadījusi daudz laika ārā kopā ar draugiem, bet, to posmu dabiski pāraugot, ir radušās jaunas vēlmes, uzskati un dzīve pati iet savu ceļu.”

Uz Kalngali Patrīcija dodas, lai atpūstos kopā ar ģimeni un aktīvi pavadītu laiku ar māsu Nikolu Hannu Cuprijanoviču.


Jaunā mūziķe sevi arī neuzskata par cilvēku, kurš dzīvo kopā ar kādas vietas attīstību un izaugsmi.

“Neesmu nekad bijusi ļoti “patriotiska” pret vietām, kur dzīvoju, nekad neesmu bijusi pārlieku ieinteresēta tās attīstībā vai kā tamlīdzīgi. Varbūt lepojos ar to, ka Kalngalē visi kaimiņi ir ļoti draudzīgi, visus apkārt zini un ir ļoti droša sajūta.” Tāpat viņa piekrīt, ka dzīvošanai mazākā pilsētā ir savi plusi: “Esi prom no pilsētas burzmas, ir sava māja un pagalms, nevienu netraucē, jo nav tādu vienas ēkas kaimiņu. DABA!”

Tā pavisam lēnām mūsu saruna pāriet pie kāda nopietnāka temata. Kā jau par ikvienu Latvijas pilsētu un novadu runājot, aktuāli ir pieminēt novadu reformu. Arī mūsu sarunā ar Patrīciju neizpaliek šī tēma. Neizplūstot garās sarunās, viņa vien piebilst: “Labi, kad lietas tiek tikai uzlabotas, protams, nepārspīlēti, jo Kalngale tomēr ir īpaša tieši ar savu dabu un it kā mierīgo apkārtni.”

Covid-19 jeb Dzīvosim dzīvi atbildīgi

Laikā, kad Covid-19 ir radījis dažādus ierobežojumus ne tikai ikdienas dzīvē, bet arī darba sfērā, mūziķi ir vieni no tiem, kuri šo krīzi izjūt visvairāk. Jaunā dziedātāja atzīst, ka šābrīža situācija ir visai briesmīga.

“Esmu sākusi strādāt “EHR”, tā kā lielākā daļa koncertu tika atcelti. Kā mūziķim ļoti skumji, jo nav nevienas uzstāšanās. Kaut kas pamazām sāk atgriezties, bet diezgan bēdīgi.”

Meitene visiem Latvijas iedzīvotājiem šajā laikā, kad esam nonākuši šādā situācijā, iesaka dzīvot dzīvi atbildīgi, un viss būs labi.

“Šobrīd, pēc sabiedrības spriežot, nekas nav mainījies, visi visur dodas lieliem pūļiem, tikai mūziķiem neļauj uzstāties un pulcēt tos pašus pūļus koncertos. Mums ir jāpierāda, ka tie likumi, kurus mums uzspiež šīs situācijas dēļ, lielākā daļa ir absurdi un negodīgi. Protams, ka šī pandēmija uzliesmoja nopietni un to arī vajag uztvert nopietni, bet šobrīd viss ir ļoti stabilā līmenī. Iesaku paskatīties interesantas intervijas ar reāliem vīrusu pētniekiem un zinātniekiem, kas par šo vīrusu stāsta. Mūs tas neskar pa lielam. Tāpēc vienkārši dzīvojam dzīvi atbildīgi, un viss!”

“Pavadu laiku kopā ar mīļajiem. Kopā ar draugu un mūsu suni braucam pastaigās uz mežu vai jūru,” teic dziedātāja Patrisha, īstajā vārdā Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.