Menu
 

Foto: Svinīgā pasākumā godināti Siguldas novada iedzīvotāji Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Svinīgā pasākumā godināti Siguldas novada iedzīvotāji Foto: G. Zīverte, Siguldas novada pašvaldība

18. novembrī kultūras centrā "Siguldas devons" norisinājās Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīts pasākums "Tā mana daļa gadsimta", kura laikā tika godināti apbalvojumu "Siguldas novada Goda novadnieks" un "Siguldas novada Gada novadnieks" ieguvēji. Pateicības saņēma arī ziedotāji, kuri piedalījās monumentālā karoga uzstādīšanā uz bobsleja un kamaniņu trases "Sigulda" ēkas jumta.

Siguldas novada pašvaldības domes augstāko apbalvojumu "Goda novadnieks" par mūža ieguldījumu mūzikas pedagoga darbā un kultūrvēsturiskā mantojuma apkopošanā un popularizēšanā pasniedza muzikoloģei Dainai Samtai, kura Siguldas Mākslu skolā strādā jau 56 gadus, iedibinot tradicionālo "Zēnu koncertu" Māmiņdienā, kas norisinās jau 50 gadus. Tuvojoties Latvijas simtgadei, pedagoģe veikusi kvalitatīvu un pamatīgu pētījumu par 18. un 19. gadsimta vēsturi Siguldā – grāmata "Bēthovens un Sigulda" vēsta par Siguldai nozīmīgo grāfu fon Braunu dzimtas dzīvi un tās likteņiem, kas apliecina Siguldas īpašnieku dzimtas tiešo saikni ar diženo komponistu Ludvigu van Bēthovenu, stāsta Siguldas novada pašvaldībā.

Apbalvojumu "Gada novadnieks 2018" saņēma:

  • fotogrāfs Mareks Gaļinovskis – par Siguldas novada popularizēšanu medijos un sociālajos tīklos;
  • allažnieks Aivars Pavasars – par nesavtīgu atbalstu Allažu pagasta iedzīvotājiem;
  • Siguldas slimnīcas pediatru neonatologu komanda, personīgi Vija Blūmiņa, Aiva Brūmane un Marika Borovska – par pašaizliedzīgu atbalstu un veselības aprūpes nodrošināšanu Siguldas novada ģimenēm ar bērniem;
  • Siguldas katoļu draudzes pastorālās komandas koordinators Harijs Teteris – par aktīvu līdzdalību draudzes kopienas veidošanā un brīvprātīgajā darbā;
  • tautas daiļamatu meistare Irita Lukšo – par ieguldījumu aušanas amata prasmju veicināšanā, iniciējot un īstenojot akciju "Latvijas karogu aušana";
  • Mores kauju muzeja vadītāja Anta Brača – par ieguldījumu Mores kauju muzeja ekspozīcijas atjaunošanā, aktīvu līdzdalību Siguldas novada sabiedriskajās aktivitātēs un skolēnu izglītošanā;
  • pensionāre, pensionāru biedrības "Sigulda" dalībniece Tatjana Zilvere – par sabiedriski nozīmīgu ieguldījumu pēckara paaudzes skolēnu atmiņu apkopošanā un grāmatas "Baltā pils" sagatavošanā;
  • Siguldas Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Inese Berga – par ieguldījumu Siguldas Valsts ģimnāzijas simtgades grāmatas izveidošanā.

Apbalvojumu "Siguldas novada Goda novadnieks" un "Siguldas novada Gada novadnieks" ieguvējiem Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa pasniedza Siguldas novada ģerboņa sudraba piespraudi, domes Atzinības rakstu un rakstainus cimdus, informē pašvaldībā.

Svinīgajā pasākumā domes priekšsēdētājs un būvprojekta vadītājs Aldis Grasmanis pasniedza Pateicības rakstu un simbolisku piemiņas objektu Siguldas novada uzņēmējiem un iedzīvotājiem, kuri ziedoja, lai virs bobsleja un kamaniņu trases "Sigulda" 140 metru augstumā virs jūras līmeņa plīvotu monumentāls Latvijas karogs.

Pateicības saņēma lielākais ziedotājs Jānis Bormanis un tie, kuri ziedoja virs 500 eiro: Imants Rendenieks ("Elvi"), Gunārs Dzenis ("Kokpārstrāde 98"), Ojārs Bērziņš ("Latgranula"), SIA "MW konstrukcija", Juris un Diāna Strautāni ("Strauteks"), Dainis Dukurs, Aigars Šubrovskis ("Lirikera M"), Ivars Ciaguns ("Tarzāns"), Māris Īle ("Auto Īle"), Gints Lagzdiņš, viesu nams "Bēršas", Anita Jankava ("Segevolde"), Inga Reiniņa, Tomass Dukurs, Martins Dukurs, Aivars Garančs, Ivars Beitāns ("Aerodium"), Sergejs Aleksāns, Sandis Sprincis, Sandija Liekniņa ģimene, kā arī citi ziedotāji: Ints Cālītis, Juris Zilgalvis ("Maiznīca "Flora""), Aivars Gailītis, Dairis Dronka ("Siguldas maiznieks"), Inta Balode, Rihards Kols (biedrība "Latvijas karogs"), Raitis Jēkabsons, Aivars Berķis, Vizbulīte Lāce, Ēriks Lācis, Ilze Seržāne (biedrība "Zemei un ūdeņiem"), Aldis Grasmanis ("Būvinženieru konstruktoru birojs"), Oskars Mazulis, Zane Gatere, Valdis Lācis, Jānis Kandelis un Kristaps Bīnerts.

Emocionālu un sirsnīgu gaisotni pasākumā "Tā mana daļa gadsimta" uzbūra Dailes teātra un Valmieras Drāmas teātra dziedošie aktieri – Ieva Segliņa, Gints Andžāns, Ģirts Rāviņš un Rūta Dišlere, Siguldas jauktais koris "Atvars" diriģenta Jāņa Baltiņa vadībā, kā arī mūziķu apvienība Emīla Zilberta vadībā.

Latvijas valsts simtgadē Alīdas Lindes studijas rokdarbnieces domes priekšsēdētājam Uģim Mitrevicam pasniedza pašu austu Latvijas karogu, vēsta pašvaldības pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.