Menu
 

Foto, video: Apbalvoti Ikšķiles novada Goda novadnieki un Gada cilvēks

  • Autors:  Apriņķis.lv
Tituls "Gada cilvēks 2018" piešķirts privātās pirmsskolas izglītības iestādes "Ķiparu nams" vadītājai Sandai Reikmanei. Tituls "Gada cilvēks 2018" piešķirts privātās pirmsskolas izglītības iestādes "Ķiparu nams" vadītājai Sandai Reikmanei. Foto: Ikšķiles novada pašvaldība. Video: "Fakti TV"

17. novembrī Tīnūžu tautas namā ļaudis pulcējās uz Ikšķiles novada amatiermākslas kolektīvu svētku koncertu “Jo es zinu, ka man jābūt Latvijā!”. Pasākuma ietvaros jau septīto gadu Ikšķiles novada pašvaldības piešķīra apbalvojumus “Goda novadnieks” un “Ikšķiles novada Gada cilvēks”, suminot tos, kuri snieguši savu artavu Ikšķiles novada labā. Koncertā piedalījās pūtēju orķestris “Ikšķile”, deju kolektīvi “Upe”, “Godi”, “Spole”, "Vijas", vokālie ansambļi “Nona”, “Gaudium”, “Tikai tā”, “Vivo”, “Saulgrieži” un folkloras draugu kopa “Saulesmeitas”. Klātesošos valsts svētkos sveica domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, atgādinot par Ikšķiles vietu Latvijas vēsturē, informē Ikšķiles novada pašvaldībā.Tituls "Gada cilvēks 2018" piešķirts privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Ķiparu nams” vadītājai Sandai Reikmanei par ieguldījumu Vislatvijas projekta apmācību programmā “Stop 4-7” un privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Ķiparu nams” 10 gadu jubilejā. Par S. Reikmani pieteikuma vēstulē ir sacīts: “Nozīmīgākais un, kā viņa pati ir teikusi, dāvana Latvijas simtgadei ir šogad realizētais “Stop 4-7” apmācību programmas Vislatvijas projekts, kurā iesaistījās dažādi speciālisti, pedagogi un interesenti. Projekts aizsākās iepriekšējā gada maijā, kas tika īstenots, pateicoties biedrības “Ķiparu nama” sadarbībai ar PPPB “Zied zeme”, Lauku atbalsta dienestu un Ikšķiles novada pašvaldību. Šī projekta ietvaros tika apmācīti programmas "Stop 4-7” 55 treneri no dažādiem Latvijas reģioniem. Programma "Stop 4-7" ir Beļģijā izstrādāta un pārbaudīta uzvedības terapija – multimodāla agrīna intervence bērnu uzvedības problēmu risināšanai, kas tika pielāgota Latvijas videi. Projekta laikā notika praktiskās un teorētiskās nodarbības pedagogiem, treneriem, bērniem un vecākiem.”Titulu “Goda novadnieks” par nozīmīgu ieguldījumu vispārcilvēcisko vērtību stiprināšanā un Ikšķiles novada sabiedriskās dzīves veidošanā saņēma Ikšķiles Ev. luteriskās Sv. Meinarda draudzes mācītājs Dzintars Laugalis. “Jau daudzus gadus Ikšķiles vidusskola sadarbojas ar mācītāju Dzintaru Laugali. Viņš ir devis svētību, gan uzsākot jaunu mācību gadu, gan Zvaigznes dienā, gan noslēdzot mācību gadu. Ziemassvētku laikā iededzot pirmo sveci Adventa vainagā, mācītājs atrod laiku katram izskaidrot Ziemassvētku nozīmi ne tikai kristietismā, bet uzsverot tos kā vispārcilvēcisku vērtību. Mācītāja Dzintara Laugaļa uzrunāti, Ikšķiles vidusskolas skolēni piedalās Ģimenes dienu dievkalpojumos, veicinot, stiprinot un akcentējot ģimeni kā augstāko vērtību. Arī vecāki novērtē mācītāja devumu šo tradīciju stiprināšanā,” tā rakstīts iesnieguma vēstulē.

 
Titulu “Goda novadnieks” saņēma arī Ikšķiles un Tīnūžu Latvijas Tautas frontes nodaļu vadītājs no 1988. gada līdz 1991. gadam, pirmais Ikšķiles izpildkomitejas priekšsēdētājs, Ikšķiles pašvaldības vadītājs Pēteris Romanovskis, kurš atzina, ka šis ir viņa mūža lielākais apbalvojums. Tas piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu pilsoniskās apziņas aktivizēšanā Latvijas atmodas gados Ikšķiles novadā un Latvijas Tautas frontes 30. gadskārtā. Viņa laikabiedrs Jānis Hartmanis uzsvēra, ka Pēteris bija viens no tiem pirmajiem, kas savu ceļu izvēlējās iet lielo pārmaiņu laikā, sekojot savai pārliecībai. Pēc padomju varas sabrukšanas Pēterim bija daudz sekotāju, kas bija par Latvijas Republiku.

Multimediji

1 komentārs

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.