Menu
 

Ikšķilē grandiozi svinēta Starptautiskā jaunatnes diena

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: SIA "Radošais kambaris" Foto: SIA "Radošais kambaris"

12. augustā visā pasaulē tika atzīmēta Starptautiskā jaunatnes diena. Latvijā grandiozas svinības norisinājās jau pagājušās nedēļas nogalē Ikšķiles pašvaldībā, kas kopā ar Olaines pašvaldību šogad pilda Latvijas jauniešu galvaspilsētas 2019 godpilnos pienākumus.

Starptautiskās jaunatnes dienas priekšvakarā, 9. un 10. augustā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra jau piekto gadu pēc kārtas organizēja tematisku vasaras festivālu “Projektu nakts”. Ikšķiles pludmalē jaunieši un jaunatnes darbinieki radošā vidē apguva jaunatnes jomas projektu izstrādes pamatprincipus, atminēja kvalitatīva projekta noslēpumu, attīstīja paši savas projekta idejas un ieguva daudz jaunu draugu un potenciālo partneru savai idejai, informē Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļā.

10. augustā Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2019 – Ikšķiles un Olaines novads – svinēja Starptautisko jaunatnes dienu, aicinot jauniešus no visas Latvijas uz aktīvu, sportisku un aizraujošu festivālu “IKfest2019” Zilajos kalnos, tūrisma, sporta un atpūtas kompleksā pie Dubkalnu ūdenskrātuves.

Pasākumā svinīgā ceremonijā tika paziņots konkursa “Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2020” uzvarētājs – goda plāksni ar uzrakstu “Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2020” un ceļojošo kausu saņēma Ventspils pilsēta. Ventspils pilsēta pārņems galvaspilsētas titulu no Ikšķiles un Olaines novada pašvaldības un visa 2020. gada garumā kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem. Konkursa finālā šogad sacentās Daugavpils, Jēkabpils un Ventspils pilsēta, dalību konkursā bija pieteicis arī Daugavpils un Rūjienas novads, kā arī Preiļu un Riebiņu novada apvienība, norāda ministrijas pārstāvji.

Pasākumā “IKfest2019” paziņoja arī Ikšķiles novada konkursa “Bērnu un jauniešu sporta laureāts 2018” nominācijas. Galveno balvu nominācijā “Jaunā cerība sportā” meiteņu konkurencē ieguva vieglatlēte Indra Mackeviča, puišu konkurencē – MTB riteņbraucējs Ronalds Blumbergs.

Vakarā apmeklētāji varēja baudīt dažādas aktivitātes festivāla teritorijā. Uz skatuves kāpa muzikālā grupa “DEM”, Latvijā pazīstamie repa mākslinieki “Punkts uz I” no apvienības “Kreisais krasts”, Artūrs Skutelis, E.V. un “IDUS ABRA” kopā ar DJ Oriole. Savukārt vēlāk balli turpināja grupa “DEM” un visizturīgākos dejotājus vēl līdz trijiem rītā izklaidēja DJ [Ex] da Bass un “3LIVE PROJECT” mūziķu apvienība, vēsta ministrijas Komunikācijas nodaļā.

Paralēli visas sestdienas un svētdienas garumā festivālā norisinājās gada vērienīgākais pludmales volejbola festivāls amatieriem “Blieziens 2019”.

Latvijas jauniešu galvaspilsētas 2019 aktivitātes tiek īstenotas ar Izglītības un zinātnes ministrijas jaunatnes politikas valsts programmu 2019. gadam finansējumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.