Menu
 

Foto: "airBaltic" "Baltijas ceļa" gadadienai velta trīs lidmašīnas Baltijas valstu karogu krāsās

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: "airBaltic" Foto: "airBaltic"

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” 21. augustā īpašā pasākumā starptautiskajā lidostā “Rīga” pulcēja partnerus un darbiniekus, lai godinātu "Baltijas ceļa" 30. gadadienu, kas tiks atzīmēta šā gada 23. augustā. Pasākumā bija iespēja aplūkot trīs jaunās lidmašīnas, kas nokrāsotas Latvijas, Igaunijas un Lietuvas karoga krāsās, informē AS “Air Baltic Corporation” korporatīvās komunikācijas vadītāja Alise Briede.

Valsts prezidents Egils Levits uzsver: “Augusts Latvijai, Igaunijai un Lietuvai ir brīvības un mūsu īpašās Baltijas likteņkopības mēnesis. Pirms trīsdesmit gadiem Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un visur pasaulē teju katrs baltietis tolaik sirdī un domās bija "Baltijas ceļā" – par savu un tuvinieku brīvību, par visu triju Baltijas valstu neatkarību.”

“Paldies “airBaltic” par skaisto un radošo ideju trīs jaunās lidmašīnas ietērpt Latvijas, Igaunijas un Lietuvas karogu krāsās, mūsu tautu nacionālajās krāsās. “airBaltic” visai pasaulei ļoti īpašā veidā atgādina par mūsu karogu krāsām. Visās lidostās, kuras sasniegs šīs lidmašīnas, to krāsojums būs iespēja stāstam par mūsu valstīm un mūsu tik īpašo likteņkopību!” papildina Valsts prezidents.

“airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: "Mēs esam lepni rīkot šo pasākumu par godu "Baltijas ceļam" – unikālai, miermīlīgai demonstrācijai, kas parādīja pasaulei, cik ļoti apņēmīgi un vienoti ir cilvēki Baltijā, cenšoties atgūt savu brīvību. Kopīgi ar lieliskiem partneriem mēs esam radījuši īpašu lidmašīnu krāsojumu sēriju un dziesmu, lai godinātu šī vēsturiskā notikuma gadadienu un demonstrētu Baltijas valstu vienotību. [..] Mēs esam apņēmušies turpināt mūsu ilgtspējīgās izaugsmes ceļu Baltijas valstīs, palīdzot veicināt Latvijas, Igaunijas un Lietuvas nākotnes attīstību."

Lietuvas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Artūrs Žurausks (Artūras Žurauskas) stāsta: "Valstis, kurām ir kopīga vēsture, kultūra un vīzija un kuras darbojas saskaņoti, ir neuzveicamas to ceļā uz brīvību, neatkarību, labklājību un vēsturisko taisnīgumu."

Savukārt Igaunijas vēstniecības Rīgā misijas vadītāja vietniece Karmena Lausa (Karmen Laus) uzsver: "23. augusta diena joprojām ir viens no ievērojamākajiem miermīlīga protesta piemēriem vēsturē, un šis protests noveda pie mūsu valstu neatkarības atjaunošanas. "Baltijas ceļš" saveda kopā daudzas paaudzes un starp valstīm izveidoja tiltu. Un teiciens – “Vienoti mēs stāvam, šķelti mēs krītam” – šodien ir tikpat izteikts kā pirms 30 gadiem."

Pasākuma laikā “airBaltic” kopā ar mūziķiem no visām Baltijas valstīm – Latvijas grupu “Instrumenti”, dziedātāju no Lietuvas Jazzu un Igaunijas grupas “Ewert and the Two Dragons” līderi Evertu Sundju (Ewert Sundja) – pasniedza Latvijai, Lietuvai un Igaunijai dāvanu – dziesmu “Via Baltica”, kas veltīta "Baltijas ceļa" 30. gadadienai. Jaunās dziesmas mūzikas autors ir Reinis Sējāns (“Instrumenti”), bet teksta autors ir latviešu dzejnieks Marts Pujāts. Igauņu valodā dziesmu atdzejoja igauņu rakstnieks Contra (Margus Konnula) un dziedātājs Everts Sundju (Ewert Sundja), bet lietuviešu valodā – dziedātāja Jazzu, vēsta A. Briede.

Šajā pasākumā pirmo reizi līdzās tika izrādīti visu trīs “airBaltic” “Airbus A220-300” lidmašīnu krāsojumi ar Baltijas valstu nacionālo karogu motīviem kā “airBaltic” izcelsmes un piederības simboli Baltijas reģionam.

1989. gada 23. augustā norisinājās unikāla un miermīlīga politiskā demonstrācija. Aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās, izveidojot vairāk nekā 600 kilometru garu cilvēku ķēdi no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas caur Rīgu līdz Viļņai Lietuvā. "Baltijas ceļš" demonstrēja Baltijas valstu vienotību centienos iegūt brīvību un neatkarību no Padomju Savienības, atgādina A. Briede.

“airBaltic” nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas un Viļņas, piedāvājot savienojumus no Rīgas uz galamērķiem Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.