Menu
 

Video: Lidostā "Rīga" vairāk nekā 100 dejotāju izdejo Gatves deju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.marupe.lv. Video: starptautiskā lidosta "Rīga" Foto: www.marupe.lv. Video: starptautiskā lidosta "Rīga"

Atzīmējot akcijas "Baltijas ceļš" trīsdesmitgadi, 23. augusta rītā starptautiskajā lidostā “Rīga” vairāk nekā 100 dejotāju no Mārupes un Babītes novada deju kolektīviem emocionālā un saviļņojošā performancē uz lidostas skrejceļa izdejoja vienu no cēlākajām latviešu nacionālajām dejām – Gatves deju.

Deja ir lidostas “Rīga” un deju kolektīvu veltījums Latvijai "Baltijas ceļa" trīsdesmitgadē, simboliski sasaistot pagātni un nākotni un atgādinot par trīs Baltijas valstu vienotību gan tolaik, kad divi miljoni cilvēku sadevās rokās, lai parādītu pasaulei savu apņemšanos atgūt brīvību, gan šodien, kad Dzelzs priekškars sen ir kritis un Rīga kā centrālais aviosatiksmes mezgls savieno Baltiju ar visu pasauli, informē Mārupes novada pašvaldībā.

Deju izpildīja Mārupes novada vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārupieši”, Mārupes novada jauniešu deju kolektīvs “Mārupe” un Babītes novada vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dārta”. Lai dejas raksti iekļautos skrejceļa platībā, deju kolektīvi kopā ar saviem vadītājiem šim notikumam ir radījuši īpašu horeogrāfiju, norāda pašvaldības pārstāvji.

Gatves deja šai unikālajai performancei izvēlēta, jo, kā atzīst paši dejotāji, tā ir deju deja – vienkārša un vienlaikus visspilgtākā latviešu dejas būtības atklāsme. Sākotnēji radusies kā kāzu deja, tā ar augumu staltumu, tērpu greznumu un kustību cēlumu ataino solījumu, ko cilvēki dod cits citam – mūžu nodzīvot stalti, skaisti un gaiši. Taču mūsdienās Gatves deja nes arī daudz dziļāku vēstījumu, simbolizējot tautas gara spēku, pašapziņu un lepnumu par dzimto zemi, kas ļāvis latviešu tautai cauri kariem, okupācijām un deportācijām saglabāt nacionālās vērtības un ticību savai valstij.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.