Menu
 

Pēc zibens spēriena "Annas koku skolas" ēkas jumtā apdrošinātājs atlīdzībā izmaksājis nepilnus 5000 eiro

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Šīs vasaras negaisi daudziem uzņēmumiem radīja galvassāpēs. Stipras vēja brāzmas, lūstoši koki un zibens izlādes nodarīja zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Tieša zibens izlāde notika arī Babītes novadā esošajā “Annas koku skolā”, aizdedzinot ēkas jumtu. Bojājumu novēršanai “If Apdrošināšana” atlīdzībā izmaksāja nepilnus 5000 eiro.

Tieši zibens spērieni – reti, bet īpaši bīstami

Netiešu zibens spērienu radīti bojājumi, īpaši vasaras negaisu laikā, novērojami samērā bieži, liecina “If Apdrošināšana” dati. Retāk gadās, ka nelaimi izraisa tieša zibens izlāde jeb spēriens. Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta datiem pagājušajā gadā reģistrēti 28 ugunsgrēki, kuru iespējamais iemesls ir zibens izlāde, 2017. gadā – 10, 2016. gadā – 27. Visbiežāk deguši koki un meža zemsedze (13 gadījumi), kā arī elektrolīnijas balsta stabi, transformatori (5 gadījumi). Tāpat degušas dažādas ēkas (3 gadījumi), saimniecības ēkas un citi objekti.

“Parasti zibens izlāde notiks augstāk esošajā objektā, piemēram, ja blakus ēkām atrodas liels koks, tad zibens drīzāk iespers tajā. Diemžēl šovasar “Annas koku skola” bija piemērs tam, ka tā vienmēr nenotiek. Ēkai blakus atradās liels, vecs koks, kas bija daudz augstāks par pašu ēku, kā arī ēkai bija uzstādīts zibens novedējs. Tomēr zibens spēriens trāpīja ēkas jumtā, un izcēlās lokāls ugunsgrēks,” komentē “If Apdrošināšanas” Korporatīvā īpašuma apdrošināšanas produkta vadītājs Jānis Strods.

Zibens spēriens aizdedzina jumtu

“Kad ierados Annas koku skolā, negaiss jau bija sācies. Pirms brīža vēl stāstīju bērniem, ka no pērkona nav jābaidās, jo zibens reti nodara ko sliktu. Diemžēl par šādām situācijām nevar teikt – notiek tik reti, ka var arī nenotikt. Mēs neesam visvareni, un šāda nelaime tiešām var notikt minūtes laikā,” stāsta “Annas koku skolas” vadītājs Edgars Neilands.

“Ēkas jumtā trāpīja zibens, un šajā reizē nepalīdzēja pat zibens novedējs, kas atradās samērā netālu. Dūmu detektors pilnībā izšķīda, vadi sakusa, un zibens aizgāja tālāk pa vadiem, radot bojājumus arī elektroinstalācijā,” negadījumu atceras Neilands.

Ātrās reakcijas dēļ – zaudējumu apmērs minimāls

“Kopējā atlīdzība šim negadījumam ir nepilni 5 tūkstoši eiro, no kuriem lielākā daļa ir par degušā jumta atjaunošanu. Tika bojātas arī mantas, apsardzes sistēma un komunikācijas, kas savienotas ar elektrības sistēmu. Jāpiebilst, ka zaudējumi varēja būt daudz lielāki, jo blakus atrodas citas būves un koki, kas arī varēja aizdegties. Nelaimes brīdī klāt bija uzņēmuma vadītājs Edgars Neilands, kurš ātri noreaģēja, gan uzreiz izsaucot ugunsdzēsējus, gan uzsākot dzēšanu vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās,” stāsta If Apdrošināšanas Īpašuma atlīdzību regulētāja Zaiga Kaire.

Ugunsdzēsēji notikuma vietā ieradās 10 minūšu laikā. Tā kā uz vietas “Annas koku skolā” atradās darbinieki, no apakšstāva varēja laicīgi iznest un izglābt daļu no mantām, lai ugunsdzēsēji tās nesalietu. Tāpat uzņēmuma pārstāvji pēc negadījuma cietušo jumtu pārklāja, lai pa caurumu jumtā ēkā neiekļūtu nokrišņi un nepalielinātos zaudējumi.

Trīs nedēļu laikā zem jauna jumta

Veiksmīga komunikācija starp uzņēmumu un apdrošinātāju pēc negadījuma nodrošināja, ka atjaunošanas darbus varēja sākt jau nākamajā dienā pēc negadījuma, tā novēršot negadījuma sekas īpaši ātri. Kaut arī daļa no atjaunošanas darbiem un bojāto sistēmu labošana vēl turpinās, sadegušais jumts tika salabots triju nedēļu laikā pēc notikušās ugunsnelaimes.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.