Menu
 

Pārtikas ražotāji aicina Saeimu atbalstīt dzērienu depozīta sistēmas ieviešanu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Ņemot vērā ceturtdien, 24. oktobrī, paredzēto Saeimas plenārsēdi, kurā trešajā lasījumā izskatīs grozījumus Iepakojuma likumā, kas paredz Latvijā ieviest dzērienu depozīta sistēmu, pārtikas un dzērienu ražotāju organizācijas nosūtījušas kopīgu vēstuli Saeimas deputātiem ar aicinājumu atbalstīt ražotāju un tirgotāju pārvaldītu dzērienu depozīta sistēmu.

Kā norāda Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure, atšķirībā no atkritumu apsaimniekotājiem, kuru interesēs ir gūt peļņu, iestājoties par paplašināto depozīta sistēmu, nozares un patērētāju interesēs ir iespējami samazināt depozīta iepakojuma apsaimniekošanas izmaksas, kam ir tieša ietekme uz gala produkta cenu veikalu plauktos. Ražotāji un tirgotāji izsaka atbalstu dzērienu depozīta sistēmas ieviešanai, kas balstās uz ražotāju atbildības principiem. Vēstuli deputātiem parakstījuši Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija, Latvijas Alus darītāju savienība un Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociācija.

Dzērienu depozīta sistēma ļauj sasniegt augstus iepakojuma atgūšanas rezultātus – PET, skārds un stikls ir visbiežāk sastopamais iepakojuma piesārņojums vidē –, balstoties uz citu valstu pieredzi, ieviešot šādu sistēmu, ir iespēja atgūt 90% iepakojuma, kas savukārt spētu sekmīgi izpildīt Eiropas Savienības noteiktos iepakojuma atgūšanas mērķus jau tuvākajā laikā.

Pārtikas un dzērienu ražotāji atbalsta efektīvas dzērienu depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā, kas darbojas uz bezpeļņas principa pamata kā centralizēta un uz ražotāju un tirgotāju atbildību balstīta sistēma, atzīmē I. Šure. Nozares pārstāvji aicina Saeimas deputātus, balsojot par Iepakojuma likuma grozījumiem, ņemt vērā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas priekšlikumus un nozares viedokli un atbalstīt dzērienu depozīta sistēmu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.