Menu
 

Negaisa radīto postījumu likvidēšanai Gaujas Nacionālajā parkā piešķirs 48 000 eiro

  • Autors:  LETA
Foto: no Dabas aizsardzības pārvaldes arhīva Foto: no Dabas aizsardzības pārvaldes arhīva

Negaisa radīto postījumu likvidēšanai Dabas aizsardzības pārvaldei (DAP) piešķirs 48 871 eiro, 22. oktobrī lēma valdība.

Kā skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pamatojoties uz DAP sniegto informāciju, naktī no 11. jūnija uz 12. jūniju spēcīga negaisa ar zibeņošanu, stipra vēja un spēcīgu, lokālu lietus gāžu rezultātā ir radīti postījumi izveidotajai dabas tūrisma un apsaimniekošanas infrastruktūrai īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā – Gaujas Nacionālajā parkā – ministrijas valdījumā esošajos nekustamajos īpašumos.

Negaisa laikā kopumā 14 infrastruktūras objektos izskalotas takas, izgāzti un nolauzti koki, sabojātas kāpnes, skatu platformas un cita dabas tūrisma infrastruktūra. Tāpat zibens spēriena rezultātā sabojāts ūdens sūknis un dzīvnieku elektriskie gani Līgatnes dabas takās, kā arī lifts un ventilācijas iekārtas pārvaldes administratīvajā ēkā Baznīcas ielā 7, Siguldā.

Negaisa laikā objektā "Dabas taka "Murjāņi–Līgatne"" izgāzti koki un nolauzti koku zari 32 kubikmetru apjomā, "Līgatnes dabas taku" posmā "Alņu voljers" salauztas margas, kāpnes un skatu platformas Alņu voljērā, "Līgatnes pārceltuvē" atbalsta sienās izveidojies Gaujas upes krastu izskalojums, "Gājēju takas" informācijas centrā "Mazā Sigulda" kājinieku un velosipēdistu maršruta grants seguma klātnē izveidojušies izskalojumi 1000 kvadrātmetru platībā un izgāzti koki un nolauzti koku zari 2,2 kubikmetru apjomā, kā arī nodarīta vēl virkne postījumu.

Radīto zaudējumu apmērs vairākkārtīgi pārsniedz DAP iespējas seku likvidēšanas un infrastruktūras atjaunošanas darbus īstenot ikgadēji piešķirtā finansējumu ietvaros, norāda VARAM.

Saskaņā ar pārvaldes iesniegto informāciju tās pārvaldībā esošie valsts nekustamie īpašumi ir apdrošināti. Par zibens izlādes radītajiem bojājumiem ūdens sūknim un dzīvnieku elektriskajiem ganiem Līgatnes dabas takās, liftam un ventilācijas iekārtām pārvaldes administratīvajā ēkā pārvalde ir saņēmusi apdrošināšanas atlīdzības 4070 eiro apmērā. 

Tomēr to postījumu likvidēšanai, par kuriem nebija iespējams pieprasīt apdrošināšanu, kopumā nepieciešami papildu finanšu līdzekļi 48 871 eiro apmērā. Nauda tiks piešķirta no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.