Menu
 

Ministrs: Par valsts tēlu jādomā ne tikai Latvijas Institūtam, bet visiem iedzīvotājiem

  • Autors:  LETA
Foto: LETA Foto: LETA

Par valsts tēlu jādomā ne tikai Latvijas Institūtam (LI), bet arī visiem iedzīvotājiem, tostarp politiķiem, pārliecināts ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Rinkēvičs 23. oktobrī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā uzsvēra, ka institūts ir mazākā institūcija Latvijā, kurā strādā tikai četri cilvēki. "Tas nekad mūžā nevarēs izveidot Latvijas tēlu, to veidojam mēs visi," teica ministrs, piebilstot, ka LI nākamajā gadā saņems zināmu naudas pieaugumu divām pozīcijām – tiks nosegts izdevumu deficīts par "pašsaprotamām pozīcijām", piemēram, komunālajiem maksājumiem, kā arī portāla "Latvia.eu" uzturēšanu.

Rinkēvičs atgādināja, ka daudz diskutēts par LI nākotni, apsverot iespēju institūta funkcijas nodot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA). "Bet tad tas būtu stāsts tikai par ekonomisko tēlu. Daudzi nesaprot, ka ir jāskaidro, piemēram, par 16. martu, par visu kopējo Latvijas tēlu," piebilda ministrs.

"Kolēģi cenšas darīt visu, ko var. Simtgades laikā žurnālisti no ārzemēm brauca pietiekami daudz, bija publikācijas par Latviju, taču institūts nevarēs noslaucīt nesmukumus, piemēram, no finanšu sektora. Mums jāpadomā par kopējo naratīvu. Reizēm Latvijas amatpersonas izstāsta tādas lietas par valsti, ko es kā ārlietu ministrs ar šausmām kaut kā cenšos piesegt," stāstīja Rinkēvičs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.