Menu
 

Atbalsta ieceri par diviem gadiem pagarināt jaunās kadastrālās vērtēšanas noteikumu ieviešanas termiņu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Saeima ceturtdien otrajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz par diviem gadiem pagarināt jaunās kadastrālo vērtību bāzes ieviešanu, pārceļot iepriekš paredzēto ieviešanas termiņu no 2020. uz 2022.gadu.

“Jaunas metodikas ieviešana ir būtiska, lai katram nekustamajam īpašumam varētu noteikt kadastrālo vērtību, kas ir objektīva un tirgum atbilstoša, tādējādi mainot arī nekustamā īpašuma nodokļa slogu. Vienlaikus, lai kliedētu vēl esošās neskaidrības sistēmas ieviešanā, kā arī pašvaldības varētu laicīgi plānot ieņēmumus no nekustamā īpašuma nodokļa, sistēmas ieviešanas termiņš ir jāpagarina,” iepriekš paudis par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs (att.).

Saeimas preses dienests precizē, ka kadastrālo vērtību bāze tiek izstrādāta 2022.-2025.gadam, un tā būs piemērojama no 2022.gada 1.janvāra. Vienlaikus likumā noteikts, ka aprēķinātās kadastrālās vērtības līdz 2021.gada 1.februārim Valsts zemes dienests publicē savā tīmekļa vietnē, lai nodrošinātu savlaicīgu informācijas pieejamību par kadastrālajām vērtībām, kas stāsies spēkā 2022.gadā.

J.Vitenbergs uzsver, ka komisija uzmanīs jaunās kadastrālo vērtību bāzes ieviešanas procesu un sekos līdzi, lai rezultātā iedzīvotājiem nepalielinās nodokļu slogs.

Likums noteic, ka Ministru kabinetam attiecīgie normatīvie akti jāpieņem līdz 2020.gada 1.novembrim, lai nodrošinātu, ka Nekustamā īpašuma valsts kadastrā tiek saņemti dati, kas nepieciešami kadastrālo vērtību bāzes izstrādei.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.