Menu
 

Dzīvnieku aizstāvības gājienā aicinās izbeigt zvēraudzēšanu Latvijā

 • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

30. novembrī Rīgā norisināsies šī gada lielākā dzīvnieku aizstāvības akcija – "Gājiens par dzīvniekiem: kažokādas pagātnē", aicinot Saeimu pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā. Pulcēšanās gājienam sāksies plkst. 12.00 pie Raiņa pieminekļa Esplanādē.

Gājienu sadarbībā ar citām Latvijas dzīvnieku un vides aizstāvības organizācijām rīko biedrība "Dzīvnieku brīvība". Akcijas organizatori norāda, ka gājiens iecerēts kā krāšņs pasākums visai ģimenei, kurā valda svētku sajūta un apņēmība kopīgiem spēkiem panākt pozitīvas pārmaiņas.

"Aicinām gājienā ikvienu, jo mēs visi vēlamies dzīvot sabiedrībā, kurā nav vietas cietsirdībai. Tā ir lieliska iespēja patīkami pavadīt laiku, iestājoties par cieņpilnu un līdzcietīgu attieksmi pret dzīvām būtnēm, un veicināt sabiedrības vairākuma vērtībās balstītas izmaiņas likumdošanā. Likuma grozījumi ik gadu izglābs vairāk nekā pusmiljonu lapsu un ūdeļu no ciešanu pilnas dzīves sprostos un nāves gāzes kamerās," pauž biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja Katrīna Krīgere.

Atzīmējot Starptautisko dienu bez kažokādām, līdzīgas akcijas šajā nedēļas nogalē noritēs daudzviet pasaulē. Šobrīd zvēraudzēšana ir aizliegta jau 15 Eiropas valstīs. Pēdējo pāris gadu laikā vien zvēraudzēšanas aizliegumiem pievienojusies Čehija, Norvēģija, Beļģija, Luksemburga un Slovākija. Aktīva sabiedriskā diskusija par zvēraudzēšanas aizliegumu norisinās arī Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Bulgārijā un citās valstīs, vēsta akcijas organizatori. 

Sociālā aptauja parāda, ka 65% Latvijas iedzīvotāju uzskata par nepieņemamu dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Vairāk nekā 25 tūkstoši cilvēku ir parakstījuši petīciju Saeimai par kažokādu industrijas slēgšanu.

Vairāk par gājiena norisi ir iespējams uzzināt biedrības "Dzīvnieku brīvība" tīmekļa vietnē un "Facebook" lapā. 

 

2 komentāri

 • Jānis Lakijs
  Jānis Lakijs Otrdiena, 26 Novembris 2019 15:59 Komentāra saite

  Vai zvēraudzēšana jau ir aizliegta Krievijā?
  Ja nav, tad "Dzīvnieku brīvība" uzskatāma par Krievijas kažokādu industrijas ietekmes aģentiem Latvijā.

 • Kārlis
  Kārlis Trešdiena, 27 Novembris 2019 08:42 Komentāra saite

  Beidzot arī Latvijā cilvēki mostas! Noteikti došos gājienā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.