Menu
 

Siguldā uz ikgadējo ziemas nometni pulcēsies mazskauti un guntiņas no visas Latvijas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Mazskautu un guntiņu nometne 2019 “Supervaroņu akadēmija”. Foto - skauti.lv Mazskautu un guntiņu nometne 2019 “Supervaroņu akadēmija”. Foto - skauti.lv

No 31.janvāra līdz 2. februārim 206 mazskauti un guntiņas no visas Latvijas pulcēsies Siguldā, Laurenču sākumskolā, kur norisināsies Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas (LSGCO) rīkotā mazskautu un guntiņu ziemas nometne “Siguldas Olimpiskās spēles”. Nometnē mazskauti un guntiņas tiks iepazīstināti ar piecām LSGCO darbības jomām (atvērtība, labais darbs, stāja, daba, izaugsme), kas caurvīsies nometnes aktivitātēs gluži kā olimpisko spēļu pieci olimpiskie riņķi.

Nometnes mērķis ir aktīvi un jēgpilni pavadīt savu brīvo laiku, attīstot vērtīgas dzīves un sadarbības prasmes un būt dabā. Tāpēc nometne iesāksies ar pārgājienu pa gleznaino Siguldu, olimpiskās lāpas iedegšanu, turpināsies ar dažādām aktivitātēm, gan sportiskām, gan radošām un izglītojošām, gan ar svinīgu olimpisko spēļu noslēgumu, informēja pasākuma rīkotāji.

“Mazskautu un guntiņu nometnes vienmēr ir ļoti gaidīts pasākums, gan bērniem, gan pieaugušajiem. Nometne “Siguldas Olimpiskās spēles” būs vieta, kur katram parādīt sevi no labākās puses. Jaunajiem mazskautiem un guntiņām iepazīties ar skautu un gaidu mākām, bet pieredzējušākiem – vairāk izaicināt sevi un, protams, tikties ar draugiem no citām pilsētām. Sacensību gars būs katram jāatrod, jo olimpiskajās spēlēs būs ne tikai jāsporto, bet arī aktīvi jāiesaistās radošajās aktivitātēs,” paudis nometnes priekšnieks Mārcis Akmeņkalns.

Nometnes organizēšanā piedalās skautu un gaidu vadītāji, kā arī organizācijas dalībnieki no 13 gadu vecuma, tādejādi attīstot paaudžu sadarbību un jauniešu līderību. Visa organizatoru komanda darbu ar jauniešiem veic brīvprātīgi.
Mazskauti un guntiņas ir skautu un gaidu  kustības jaunākā pakāpe – 8 līdz 11 gadus veci bērni. Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pašpaļāvību, vēlmi izzināt, atklāt un gribu mācīties.

Šobrīd Latvijā ir ap 800 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.