Menu
 

Izstrādāts jauno "Pasažieru vilciena" elektrovilcienu krāsojuma dizains

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - AS “Pasažieru vilciens” Ilustrācija - AS “Pasažieru vilciens”

Trešdien satiksmes ministrs Tālis Linkaits tikās ar AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētāju Rodžeru Jāni Griguli, kā arī Čehijas uzņēmuma “Škoda Vagonka” pārstāvjiem – valdes priekšsēdētāju Martinu Bednāru un pārdošanas direktoru Ivo Gurņaku, lai pārrunātu elektrovilcienu ražošanas gaitu. Tikšanās laikā ministrs dāvanā saņēma  jauno elektrovilcienu modeli, tādējādi pirmo reizi arīdzan plašākai publikai Latvijā atrādot topošo vilcienu dizainu.

Vilcienu krāsojuma dizaina autori ir “Dizaina studija Teika” radošā komanda, kas darbu pie šī uzdevuma sāka 2019. gada rudenī.  Saskaņā ar mākslinieku piedāvāto koncepciju, jauno vilcienu eksterjeru veidos trīs krāsu kombinācija – satiksmes dzeltenā jeb “traffic yellow”, antracīta pelēkā un tumši pelēkā. Jaunajos AS “Pasažieru vilciens” elektrovilcienos kā akcenta krāsa tika izvēlēta dzeltena, ņemot vērā tās  funkcionalitātes aspektu, kā arī atbilstību satiksmes nozares specifikai. Tā sevī apvieno praktiskumu, enerģiju, modi un tehnoloģijas.

Dzeltenā krāsa ir arīdzan vizuāli visnoturīgākā krāsa: 80% daltonisma un tā paveidu redzes traucējumu gadījumos krāsa saglabā savu izteiksmīgumu un pamanāmību, tādējādi vairojot pieejamību publiskā transporta nozarē. “Satiksmes dzeltens” ir vispamanāmākais visā krāsu spektrā ar augstu gaismas atstarojamību, līdz ar to šī krāsa jau no pagājušā gadsimta vidus tiek izmantota transporta nozarē drošības un redzamības nolūkos.

Savukārt antracīta pelēkais – tonis, kas savu nosaukumu ieguvis, pateicoties antracīta akmeņoglēm – rūpniecībā izmantots termoelektrostacijās elektrības ražošanai. Jauno elektrovilcienu pamatkrāsa, greznākā no pelēkā toņiem, kalpo gan kā funkcionāli tehniskas nozīmes krāsa, gan kā fons, kas palīdz izcelties dzeltenajiem elementiem. Antracīta pelēkais un tā palīgkrāsa tumši pelēkais būs ilgnoturīgas un padarīs vilcienus viegli kopjamus.

“Kopš līguma noslēgšanas gan Latvijas, gan Čehijas pārstāvji ik dienu, savstarpēji komunicējot un veicot nepieciešamās darbības, soli pa solim tuvojas tam, lai jau drīzumā no plānošanas posma pārietu nākamajā – pirmā vilciena reālās ražošanas posmā. Plānošanas etapā viens no pirmajiem uzdevumiem bija vilcienu ārējā krāsojuma izvēle, tādēļ nekavējoties pēc līguma noslēgšanas ar “Škoda Vagonka” sākām meklēt labākos risinājumus,” izteicies AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

“Lai arī vilciena eksterjers ir tikai viens solis no gana komplicētā vilcienu ražošanas procesa, tomēr tas būs pirmais un redzamākais, ko ikviens cilvēks pamanīs.  Mums pašiem ļoti patīk jauno vilcienu krāsu palete un tās lietojums uz vilciena korpusa. Krāsojums pauž dinamiku un stabilitāti – šāda krāsu kombinācija un atvasinātas tās gradācijas ir kļuvušas par klasiku satiksmes nozarē. Ceram, ka mūsu izvēle šķitīs simpātiska arī mūsu esošajiem un nākotnes pasažieriem.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.