Menu
 

Aicina iedzīvotājus pieteikties bezmaksas juridiskajām konsultācijām Advokatūras dienās

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

No 9. līdz 13. martam Advokatūras dienās bezmaksas juridiskās konsultācijas varēs saņemt iedzīvotāji visā Latvijā. Šogad īpaša uzmanība būs veltīta tiesībām, kas saistītas ar finanšu jautājumiem un ietver plašu tēmu spektru – piemēram, banku prasību klientiem pierādīt līdzekļu izcelsmi un skaidrot savus tēriņus, dažādās jomās pieļaujamos skaidras vai bezskaidras naudas darījumus un citas. Advokātu konsultācijas būs iespējams saņemt arī citās jomās.

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas tīmekļvietnē www.advokatura.lv ir pieejams saraksts ar Advokatūras dienu konsultāciju sniedzējiem. Ņemot vērā ierobežoto konsultāciju skaitu, iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties laikus, informē Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas komunikācijas konsultante Evita Bille.

“Pērn Advokatūras dienu laikā tika sniegtas aptuveni 1000 bezmaksas konsultācijas. Redzam, ka cilvēki tās jau gaida, lai nāktu ar savu sasāpējušos jautājumu un saņemtu iedrošinājumu meklēt risinājumu savām problēmām. Šogad vairāk uzmanības pievērsīsim tieši tiesībām, kas saistītas ar fizisku vai juridisku personu finanšu jautājumiem,” informē Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, papildinot: “Piemēram, patlaban finanšu jomā ir ļoti daudz neskaidrību par dažādiem ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas ierobežošanu – cik plašas ir bankas tiesības ierobežot savus klientus, izmantojot sev pieejamos instrumentus (kontu bloķēšanu, papildu informācijas ievākšanu) –, cik ilgi ir pienākums glabāt darījuma dokumentus un daudzi citi jautājumi, ar kuriem šobrīd iedzīvotāji nereti saskaras. Turklāt zināms, ka valdība skata plānu, kurā šie noteikumi kļūs vēl drastiskāki.”

Šogad bezmaksas konsultācijas sniegs vairāk nekā 100 zvērinātu advokātu un viņu palīgu. Bezmaksas zvērinātu advokātu konsultācijas būs pieejamas Rīgā, kā arī citās pilsētās, piemēram, Valmierā, Bauskā, Liepājā, Daugavpilī, Kuldīgā un citviet. Iedzīvotāji var vērsties ne tikai ar jautājumiem par tiesībām digitālā vidē, bet arī saņemt konsultācijas arī par citiem jautājumiem – īres un mājokļa tiesībām, apsaimniekošanas situācijām, ģimenes, mantojuma tiesībām, parādsaistībām, darba tiesisko attiecību un citiem jautājumiem – atbilstoši advokāta specializācijas jomai, skaidro E. Bille.

Šogad iedzīvotāji var izmantot meklētāju Latvijas Zvērinātu advokātu padomes tīmekļvietnē www.advokatura.lv, izvēloties advokātu, kurš konsultē par nepieciešamo tēmu sev tuvākajā pilsētā. Bezmaksas konsultācijām īpaši aicināti pieteikties tie iedzīvotāji, kam līdz šim nav bijusi iespēja saņemt advokātu juridisko palīdzību samaksas vai citu ierobežojumu dēļ.

Ar izvēlēto advokātu jāsazinās individuāli, lai vienotos par konsultācijas laiku un tiesību jomu, kurā nepieciešams padoms. Iespējams, vienkāršākos jautājumos var atrisināt telefoniski. Ja nav iespējams ierasties, advokātu kolēģijas pārstāve lūdz atteikt konsultācijas rezervāciju, lai šo iespēju varētu izmantot kāds cits.

Tehnisku jautājumu gadījumā Advokatūras dienu laikā no plkst. 9.00 līdz 18.00 ir pieejams informatīvais tālrunis 25215711. Interesenti tiek aicināti ņemt vērā, ka ar šī tālruņa starpniecību advokātu konsultācijas netiek sniegtas, bet gan nodrošināts informatīvs atbalsts un fiksēti ziņojumi, ja kādā reģionā bezmaksas konsultāciju iespējas vairs nav pieejamas.

Advokatūras dienas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija iedibināja 2010. gadā ar mērķi popularizēt zvērināta advokāta profesijas misiju – darboties sabiedrības interesēs, sniedzot iedzīvotājiem praktisku palīdzību pēc labākās sirdsapziņas, vēsta E. Bille.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.