Menu
 

Militārajās mācībās "Iron Spear 2020" Ādažos pilnveidos Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

No 25. līdz 28. martam Ādažu poligonā norisināsies militārās mācības  “Iron Spear 2020”, kurās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu karavīri un militārā tehnika.

Kā informēja Aizsardzības ministrijā, mācību mērķis ir pilnveidot Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību, un veikt tanku un bruņutehnikas kaujas šaušanas vingrinājumus. Mācībās piedalīsies kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas “CVR(T)”, bruņutehnika “LAV 6”, “Coyote”, “Pizarro”, “BMP”, tanki “Leopardo” un “PT-91”. 

Iedzīvotāju ievērībai ministrijā norāda, ka 26.martā kaujas šaušanas vingrinājums Ādažu poligonā notiks arī diennakts tumšajā laikā, tāpēc aicina iedzīvotājus nesatraukties un ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām.

Mācības “Iron Sper” tika aizsāktas 2018.gadā un pērn tajās  piedalījās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu karavīri un militārā tehnika.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

1 komentārs

  • Vīruss
    Vīruss Trešdiena, 25 Marts 2020 09:13 Komentāra saite

    Un kā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, ar ierobežojošajiem pasākumiem ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību? Vai uz militāristiem tas neattiecas?

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.